EMRI – Pas 19 vjeçarit Hasanaj, vetëdorëzohet në Policinë e Shkodrës edhe bashkëpunëtori në atentatin ndaj kryepolicit

Është dorëzuar në polici edhe autori i dytë i atentatit ndaj kreut të policisë bashkiake të Malësisë së Madhe.


Shtetasi Verzen Bajrakurti u dorëzua mbrëmjen e sotme ndërsa pak më herët ishte dorëzuar edhe 19 vjeçari Ilirjan Hasanaj.

Bajrakurti, kushëri i të riut, konsiderohet bashkëpunëtor për ngjarjen e ndodhur më 11 tetor në aksin Shkodër-Koplik.

Bajrakurti dyshohet se është personi i cili ka pritur me makine ne rrugën dytësore Ilirjan Hasanaj për t’u larguar pas plagosjes se Mentor Hasanaj, drejtuesi i policisë bashkiake dhe babait të tij, Xhelal Hasanaj.

Sipas dyshimeve deri në afërsi të vendit të ngjarjes, dy kushërinjtë kanë qenë bashkë në motor dhe me pas Verzen Bajrakurtaj dyshohet se ka zbritur nga motori duke marre një makine dhe duke pritur autorin e dyshuar Ilirjan Hasanaj në një largësi afro 500 metër nga vendi ku ndodhi plagosja.

Mbështet ShkodraWeb Media

Nga e majta, Ilirjan Hasanaj dhe Verzan Bajrakurtaj në momentin e dorëzimit në polici

ShkodraWeb Media 2017 – 2020 © TË GJITHA MATERIALET NË KËTË FAQE MUND TË PËRDOREN LIRISHT NGA INDIVIDË E MEDIA, DUKE CITUAR NGA JANË MARRË. FALEMINDERIT!

ShkodraWeb Channel
ShkodraWeb Marketing