PARASHIKIMI/ Moti i keq nuk do te zgjase shume, do kthehet dielli shpejt

Moti i keq ka përfshirë vendin tonë ditën e sotme duke sjellë reshje të shumta. Reshjet e shiut nisën mëngjesin e sotëm dhe kanë pushuar me intervale të shkurtra kohe gjatë ditës, ndërsa me intensitet të lartë janë regjistruar në Tiran ëdhe Durrës. Në fakt sipas meteorologëve reshjet do mbeten prezent deri mbrëmjen e së enjtes, ndërsa pritet që e premtja dhe në java në vijim të jetë me kthjellime.