MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e hënë 25 tetor 2021…

Moti për ditën e hënë, 25 tetor 2021, do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura në Jug dhe zonën Jug-lindore. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 8-12 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 deri në 1.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes dhe rritje gjatë ditës.

Temperaturat:


Zona malore 4/16°C
Zona e ulët 7/24°C
Zona bregdetare 12/23°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari