Parashikimi i fatit per diten e sotme, 21 shtator 2017

Dashi
Me Uranin që grindet me Hënën, do të ishte mirë të mos dilni në konkluzione të menjëhershme për ato që do t’ju thonë. Dëgjojini argumentet e të tjerëve, edhe pse brenda jush keni një ndjenjë të fortë rebelimi, që ju shtyn t’ju kundërviheni.
Demi
Me Plutonin që ndikon, sjellja jo e duhur mund të konsolidohet, në vend që të jetë diçka e rastit. Pyesni veten nëse e dini si do të reagonte partneri. Mos u përzieni me gjëra që nuk ju takojnë dhe në lidhje me këtë bëni një sqarim.
Binjakët
Me favorizimin e Jupiterit, nëse jeni në kërkim të një pune, dijeni se fati mund t’ju trokasë në derë. Mos rrini duarkryq. Falë Venusit mik, mund të hapni një kapitull të ri në lidhje me personin e zemrës.
Gaforrja
Do të kërkoni me kokëfortësi të mbroni idetë tuaja, por partneri, duke e kuptuar, do t’jua falë. Me pak fjalë, do të jeni edhe më të bashkuar se më parë. Mos jini koprrac kur vjen puna për të treguar dashurinë. Njerëzit që ju rrinë në krah e meritojnë plotësisht.
Luani
Hëna pozicionohet me Venusin dhe Marsin. Do të keni fërkime me një familjar, që këmbëngul që gjithçka shkon mirë, ndërsa në realitet ka tensione të fshehura. Kush jeton në çift, duhet të bëjë kujdes që të mos ndërlikojë atë që është e thjeshtë dhe e drejtpërdrejtë.
Virgjëresha
Me Venusin, Marsin dhe Uranin kundra paralajmërohet një ngritje të menjëhershme tensionesh, si edhe ndonjë vendim që mund të merret në mënyrë të pakontrolluar. Nguliteni mirë në mendje se gjaknxehtësia dhe paragjykimet mund të ndikojnë që të bëni më shumë se një gabim.
Peshorja
Me ndikimin e Hënës, priten ulje dhe ngritje të humorit në lidhje me sqarime familjare, por jo përballje zënkash. Çlirohuni nga të tjerët. Veproni sipas mendjes së juaj në çdo mjedis, po u dashur fare t’u përshtateni ritmeve të të tjerëve.
Akrepi
Sot do të jeni i iniciativave të bukura në grup. Do të argëtoheni jashtë mase, duke harruar çdo shqetësim. Aftësia juaj për të dëgjuar kërkesat e partnerit dhe t’i plotësoni dëshirat do të forcojë lidhjen.
Shigjetari
Hëna nuk ka shumë gjëra për t’ju thënë. Nga ana tjetër, Merkuri dhe Venusi ju mbikëqyrin dhe i bëjnë gjërat më të thjeshta. Me mbështetjen e vyer të planetit të dashurisë, do të tejkaloni keqkuptime të rastit me partnerin.
Bricjapi
Të jeni më të dashur, nuk ju bën veçse mirë. Padyshim, do të lehtësonte ndjeshëm raportet me personin që keni në krah. Mos e harroni, ndërhyrja e një familjari në punët tuaja do t’ju nervozojë disi, por nuk keni çfarë bëni.
Ujori
Falë Jupiterit që ju mbështet, nëse keni ndonjë ide të bukur që ju shkon ndërmend, vëreni në veprim. Do t’ia dilni të gjeni edhe aleatë. Nëse do të ketë fërkime brenda familjes, kalojini me sportivitet.
Peshqit
Një person ju tërheq së tepërmi, për rrjedhojë do të bini në kurthin e dashurisë, duke u ushqyer me iluzione dhe ëndrra. Por, ndërkaq e keni vetë në dorë, nëse kjo dashuri do të konkretizohet. E rëndësime është të tregoheni vetja në çdo çast.