Ozil është më i miri në botë- lë pas Messi dhe Ronaldo, ja për çfarë…

Mesut Ozil nuk është në sezonin e tij më të mirë të karrierës. Ai ka bërë dorëheqjen nga kombëtarja e Gjermanisë dhe duket se nuk ka kthim prapa. Megjithatë, sipas një statistike të përgatitur nga “Opta”, Ozil është futbollisti që krijon më shumë shanse për gol, llogaritur që nga korriku i 2006-tës.

Plot 1033 shanse të krijuara. Statistikë kjo që vlen për 5 liga kryesore në Europë. Turko-gjermani lë pas emra si Ronaldo, Mesi dhe Hazard. Ai që e ndjek është Dimitri Pajet. Më poshtë lista e plotë:

Loading...

Më shumë artikuj nga ShkodraWeb:

VIDEO/ “Babalja” tregon tentativën për ta blerë dhe kërcënimet: Më ofruan 150 mijë dollarë për…e di “X” që flet në televizor…

FOTO/ Zjarri në Zues të Shkodrës vazhdon të jetë aktiv, duhet ndërhyrje nga ajri por nuk ka rrezik për banesat…

Salianji thumbon Ballën: A mund të ndryshohet sistemi Tims me photoshop…(foto)

Close