“Numërimi mbrapsht për Edi Ramën ka nisur…”, Lulzim Basha paralajmëron kryeministrit pas procedimit të 33 protestuesve…

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar pas njoftimit të Policisë për procedimin e 32 protestuesve të opozitës, mes të cilëve edhe Sekretarin e Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi. Përmes një postimi  në Facebook, Basha ka theksuar se opozita nuk do të sprapset.

“Asnjë procedim penal nuk e ndal Partinë Demokratike dhe qytetarët për të përmbushur misionin tonë për Shqipërinë si gjithë Europa. Përdorimi i militantëve dhe ushtarëve të krimit në Polici për të goditur qytetarët dhe kundërshtarin politik është tipari më i qartë i këtij regjimi krminal: Edi Rama ka ardhur në pushtet me ndihmën e bandave dhe ka zgjedhur të jetë me bandat kundër popullit.

Të gjithë bandat, ajo në qeveri dhe ato në rrugë do të dalin para drejtësisë!

Unë dhe Partia Demokratike jemi të vendosur të mbrojmë me çdo mjet të drejtën për të protestuar, të drejtë që e fituam pas 46 vitesh të diktaturës më të përgjakshme në Europë!

Numërimi mbrapsht për Edi Ramën dhe bandën në pushtet ka nisur! #shqiperiasieuropa”, shkruan Basha.

Loading...

Postimet e fundit nga ShkodraWeb

LAJMI I FUNDIT/ Erion Veliaj i shpëton njollosjes me bojë, dy të rinj shoqërohen në komisariatin e policisë…

Gjatë...

FOTO/ Kryebashkiakja e Shkodrës publikon fotot e protestës së opozitës, Ademi: “Pranvera Shqiptare” është afër…

Kryetarja...

NDODH EDHE KËSHTU/ Shqipëri- Tunizi nisi në Rimini si “ndeshje miqësore futbolli” por u transformua në…boks

Ndodh...

Close