Nipi nga Tirana vjedh shtepine e tezes ne Berdice te Shkodres, rrezikon burgun

Një 24 vjecar ri është vënë nën hetim pasi ka grabitur shtëpinë e tezes së tij, që jetonte në Gjermani. Denoncimi është bërë në Policinë e Shkodrës, e cila ka vënë nën hetim 24-vjeçari me inicialet L. Ll., banues në Tiranë.  Sipas policise një ditë më parë në orën 15:00, 49-vjeçarja me inicialet A. S., 49 vjeçe, lindur në Bërdice, banuese në Gjermani, ka bërë kallëzim, sepse dyshon se nipi i saj i ka vjedhur banesën në fshatin Bërdicë, Shkodër, ku ata qëndrojnë së bashku. Sipas denoncimit, nipi akuzohet se i ka marrë tezes shumën prej 50 Eurosh, 3000 lekë të reja, dy çanta dhe një fshesë me korrent.