ShkodraWeb Media

E Vërteta të bën të lirë!

VIDEO/ Ngjarja në qendren tregtare, dalin pamjet e para- të paktën 18 persona humbën jetën…

Të paktën 18 persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë dëmtuar në qendren tregtare në qytetin El Paso të Teksasit, në SHBA. Mediat botërore kanë publikuar pamjet e para nga vendngjarja, teksa shihen autorët duke përdorur kallashnikovë dhe v.iktima në tokë.

Raportohet se policia ka shkëmbyer zjarr me agresorët për më shumë se një orë, ndërsa ka arritur të vërë në pranga tre prej tyre. Kryetari i bashkisë tha se kjo ishte një t.ragjedi, që nuk ishte menduar kurrë.

“Kjo është një t.ragjedi që ne kurrë, kurrë nuk do të kishim menduar se do të ndodhte në El Paso”, u shpreh ai.

Ndërkohë, për ngjarjen është vënë në lëvizje edhe Presidenti i SHBA, Donald Trump, i cili ka biseduar me prokurorin e Përgjithshëm dhe Guvernatorin e Teksasit. CNN ka siguruar dhe dëshmi tronditëse nga vendngjarja. “Jemi në shok për ngjarjen tragjike. Po lutemi për të plagosurit dhe gjithë qytetarët”, ka thënë një shitës.

Për tu bërë pjesë e grupit "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kerkesa juaj do të shqyrtohet menjëherë. KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal/

Copyright ShkodraWeb Media © 2019 All rights reserved. | Politika e Privatësisë nga ShkodraWeb Media.