NGA TELNIS SKUQI – Berisha humbi “mitin”, Basha humbi anëtarësinë, Edi Rama fitoi PD- në…

Teksa po ndiqja me vëmendje “www.syri.tv” ngela i pataksur dhe vazhdimisht pyesja veten:

– Si është e mundur që dy njerëz nuk ishin në gjendje të mbronin familjen e madhe të Partisë Demokratike?”.
– Çfarë shkoi keq?
– Kush e ka fajin? etj.


Kryefamiljarja, në këtë rast nëna e familjes, Lulzim Basha, jo vetëm eksportoj tek fëmijët e tij (anëtarësinë) urrejtje ndaj bashkëshortin, në këtë rast, Sali Berisha, por për inat të tij shkoi e fjeti një natë tek Ambasada Amerikane, dhe, një natë tjetër tek Edi Rama.

Të gjetur përpara një situate të tillë, fëmijët (anëtarësia) vendosi t’i pajtoj palët, dhe, ashtu si Romeo dhe Zhuljeta u ngjitën me shkallë tek ballkonin i mamasë së tyre me shpresë për të harmonizuar familjen.

Në momentin ku paqja u shfaq në horizont, befas u shfaq dashnori Edi Rama që helmoi me gaz fëmijët (anëtarësia) e Partisë Demokratike. Pra:

Berisha humbi “mitin”.
Basha humbi anëtarësinë.
Edi Rama fitoi PD.
William Shakespeare ka humbur një dramë të kohës moderne. /Nga Telnis SKUQI, publikuar në Facebook/