NGA JOZEFINA TOPALLI – Njeriu që rren…!

Nuk i leviz fytyra kur rren e thote se iu futa une ne NAto; iu bera une liberalizimin e vizave; Sot i tha shqiptareve se ky kishte pas “rrezu “ edhe statujen e Shokut Enver ( sozia e te cilit eshte per te pame e per te bame)” bashke me familjen e tij biologjike”!

Ky eshte i pa afte per t’u turperuar.


Ky qe hedh gaz mbi ata qe e kane votuar; ky qe thote se 1975=5004; ky qe i mbyll deren me brave deputeteve te zgjedhur, ky qe manipulon votimet i kapur mat me ze e me figure ; ky qe eshte bere oligark mbi sakrificen e demokrateve eshte problem serioz per jeten politike te vendit; ky qe djeg mandatet pasi i hapet dosja e lobimit Muzin; ky qe kjerkoi destabilizimin e vendit per te mbyllur hetimet ndaj ndaj tij; ky qe dekonspiron hetime nderkombetare ne favor te grupeve kriminale;

Ky qe shet cdo gje dhe cdo njeri, qe nuk jep as llogari politike as llogari per vilat e pasurite e tij eshte ne finishin politik te tij.

Me 6 mars nuk ka zgjedhje lokale! Me 6 mars eshte shansi me largu njeriun qe ka shit partine per karrike e tij; me 6 mars eshte shansi me largu njeriun qe shet vendin per pasurine e tij; me 6 mars eshte mundesia me rikthy pluralizmin e komprometuar ne vitet e fundit;

6 marsi nuk eshte thjesht zgjedhje lokale. Ajo eshte dite kritike per pluralizmin e shitur nga lb. /Publikuar në Facebook nga Jozefina TOPALLI ÇOBA, ish- kryetare e Kuvendit/