NGA ADRIATIK R. DOSTI – Jo Edvin…unë kurrë nuk do të përulem përpara Atit tënd…

Jo Edvin…unë kurrë nuk do të përulem përpara Atit tënd… As une e as shume shqiptare te tjere te ngjashem me karakterin e gjakun tim… Perpara Atit tend mund te perulesh e te perkulesh vetem ti , soji -lloji yt e gjaky yt i piset e antishqiptar…

….Nje vit me pare prej foltores se kuvendit ju the shqiptareve se …jam krenar per Atin tim pasi ai dhe brezi i tij ishin e qendruan ne anen e duhur te historise…[???]…


Dje po nga foltorja e parlamentit duke folur serisht ne mbrojtje te Atit tend [ Kristaq] the publikisht pa tu dridhur as goja e as qerpiku se…ju te gjithe duhet ta perkulni kerbishten para vepres qe la pas Ati im…

Nuk po dua te kthehem 31 vite pas kur ti i pari ulerije neper Tirane se do te varje ne cdo shtylle elektriku nga 1 komunist…perfshi ketu edhe Atin tend …

…JO Edvin jo…i ke bere hesapet gabim koke e kembe dhe druaj se shume shpejt pikerisht ai Ati yt do te te khehet ne Bumerang ! Vetem nje mendje mjerane si e jotja kur nuk di c’te thote …meret me Gjyshet, gjysherit, baballaret e nenat …

…Une i pari por besoj fort se edhe qindra e mijera shqiptare te tjere te ndershem , patriote e nacionaliste , atdhetare,, antikomuniste e demokrate te vertete kurren e kurres nuk do te perkulemi ”me respekt” perpara emrit e vepres qe la pas Ati yt….

Dhe e di perse ?

Sepse gjaku yne nuk mund te perulet e as te perkulet dot perpara atij krimineli gjakftohte qe firmosi e çoi ne litar poetin Hivzi Nela… Perpara atij qe la pas nje pjelle bastarde e nje monster te frikeshme antishqiptare si TY….

Nuk mund te perkulemi dot perpara atij qe la pas qindra e mijera buste te Diktatorit te cilit i sherbeu me besnikeri deri sa mbylli syte e u largua nga kjo bote…

Nuk perkulemi dot perpara ”vepres” se atij qe la ne Rusi nje grua me nje djale dhe erdhi e jetoi ne Shqiperi me nje grua tjeter qe e beri me 2 djem…
se keshtu i tha Partia e tij…

…Nuk perkulemi dot perpara atij qe ishte deputet i kuvendit komunisto – diktatorial e si per ”ironi te fatit” qendronte ne sallen e atij kuvendi ne krah te gruas se Diktatorit …

Nuk mund ta respektojme dot ”vepren” e dhenderrit te Bllokut qe kish per grua Nenen tende …mbesen e bllokmenit te eger Spiro Koleka qe edhe ne vitin 1990 kerkonte cuarjen e Tankeve dhe gjak per te shtypur protesten e studenteve shqiptare ne Tirane …

Ndaj perpara Atit tend perkulu e perulu ti…nderkohe qe ne po lutemi qe pikerisht TI i pari ti vesh Atit tend nga pas nje ore e me pare…ok… /Publikuar në Facebook nga Adriatik R. DOSTI/