WEB SPY/ Po bëjnë vetting, po ngrejnë “drejtësinë e re” por i shpëtuan mëkateve të së kaluarës…

Sot është bërë mbledhja e parë themeluese e Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Është zgjedhur edhe kryetari i këtij organi të rëndësishëm, i cili kalon në sitë emrat e kandidatëve…

ZYRTARE/ INSTAT publikon të dhënat: 1.6 milion shqiptarë jetojnë jashtë vendit ose 36% e popullsisë…

INSTAT me mbështetjen e Ministrit të Shtetit, publikon për herë të parë një studim konkret mbi Diasporën të titulluar “Diaspora e Shqipërisë në shifra”. Ky studim është kryer mbi bazë…

Deutsche Welle: Ja cili është shqetësimi kryesor i studentëve që protestojnë…

Mijëra studentë kanë protestuar të hënën (17.12) para kryeministrisë në Tiranë për 8 kërkesat e parashtruara për ndryshime në arsimin e lartë shqiptar. Madje ka pasur edhe tensione, kur studentët…

FOTO/ “Kacifas hero”, shqiptarët përplasen me grekët në New York: Turp…!

Shqiptarët e Nju Jorkut por jo vetëm, ka protestuar përballë qendrës kulturore Federata Laconian (Spartans), e cila pretendon se përfaqëson flamurin e Vorio Epirit dhe qarqet ultra nacionaliste greke atje.…

Lidhjet e padukshme të Fatmir Xhafajt me biznesin dhe pasurimi i vëllait të panjohur…

Emisioni “Top Story” në TCH u ndal mbrëmjen e së mërkurës në një profil të ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Përveç historisë të tij të ngjitjes në politikë, përplasjet me…

Lahuta regjistrohet në UNESCO si pjesë e kulturës serbe, Shqipëria kapet gafil në një element tradicional…

“Lahuta nuk është shqiptare por serbe”. Ky është përfundimi që ka futur këtë instrument në listën e trashëgimisë së UNESCO-s si pjesë e kulturës së Serbisë. Edhe pse këndimi me…

Mesazhet sekrete që Flori dhe Elvana i dërgojnë njëri tjetrit mes këngëve…

Shfaqja e Flori Mumajesit në Djela shqiptare në kuadër të konkurimit të ‘Kënga Magjike’ ka rikthyer edhe njëherë debatet lidhur me komunikimin “sekret” përmes muzikës që ai mban me ish…

VIDEO/ Artur Zheji përgatit montazh për të sulmuar Ramën: Më mbaje një orë në telefon dhe më thoje…

Kryeministri Edi Rama u ka shpallur “luftë” analistëve të njohur si Ylli Rakipi, Artur Zheji, Andi Bushati apo Çim Peka duke i cilësuar si “gjobaxhinj” dhe “Kadrinj” të cilët për…

VIDEO/ Furgoni udhëtonte drejt Shkodrës, kthehet përmbys pas përplasjes me makinën: “Pamë vetëm një grua që qante”

Nuk fillon aspak mirë kjo e diel për rrugët e Shqipërisë, pasi qytetarët raportojnë për një aksident në aksin Lezhë-Shkodër. Një furgon ngjyrë portokalli është kthyer përmbys në rrugë pranë…

GODITJA E “TË FORTËVE”/ Ja kush janë të dënuarit dhe të paraburgosurit që do të izolohen…

Shqiptarja.com identifikon 20 kategoritë e të dënuarve dhe të paraburgosurve, të cilët do t’i nënshtrohen një tjetër izolimi të rreptë, sipas parashikimeve të draftit të qeverisë për ndryshimin e ligjit…

“Kryeministri duhet të prishë kontratat me të Fortët, mos është drejt rënies?”

Ka filluar një fushatë elektorale të re, në brendësi të fushatës së përhershme, kritike dhe autokritike që nuk e pushon asnjëherë, ay, KM-ja. Autoritetet më të larta të Hetimit dhe…