VIDEO – “Ja si paraqitet situata e pesë vjeçarit të aksidentuar…”, flet drejtori i Spitalit të Shkodrës Ardian Dajti…

Mbrëmjen e kaluar në qytetin e Shkodrës është aksidentuar një fëmijë pesë vjeçar. Sipas vetë deklarimeve të të atit por edhe Policisë së Shkodrës, fëmija ka rënë nga dritarja e…

VIDEO – Drejtori i Spitalit të Shkodrës Ardian Dajti reagon ndaj Bardh Spahisë: Ndërhyrjet kirurgjikale ndërpriten çdo vit…

Pas publikimit të një dokumenti nga ish- deputeti Bardh Spahia, në të cilin përcaktohej ndërprerja e ndërhyrjeve kirurgjikale në Spitalin Rajonal të Shkodrës nga data 30 dhjetor deri me 6…

VIDEO – Aksidenti i pesë vjeçarit në Shkodër, flet mjeku i Urgjencës: Ja si është gjendja e tij shendetësore…

Një ngjarje e rëndë tronditi sot Shkodrën, ku një fëmijë u transportua me urgjencë nga kalimtarë të rastit, pasi u gjet i aksidentuar në rrugë. Bëhet fjalë për 5-vjeçarin me…

VIDEO – “Ka hapur dritaren dhe më ka rënë, nuk e kam vënë re”, identifikohet babai i fëmijës në gjendje kome në Shkodër

Identifikohet babai i femijes qe eshte derguar ne spital ne gjendje te rende. Babai i ka thene mjekeve se femija teksa po udhetonte me makine i ka rene nga mjeti…

VIDEO – Dërgohet me urgjencë në komë në Spitalin e Shkodrës një fëmijë pesë vjeç, u gjet në mes të rrugës…

Nje femije i moshes  pesë eshte derguar ne gjendje kome ne spitalin e Shkodres. Femija eshte gjetur i aksidentuar ne afersi te ures se Bardhajve te njesise Rrethina. Ishte drejtuesi…

VIDEO – ““Të zbardhet ngjarja për hir të…”, FRPD homazhe tek pallatet që morën 24 jetë nga termeti i 26 nëntorit…

Në vendin ku u shembën 2 pallate në Thumanë, Forumi Rinor i Partisë Demokratike bëri homazhe duke vendosur lule për të kujtuar 24 jetët e humbura, 1 muaj pas termetit…

VIDEO – Fëmijët e Rajonit 5 në qytetin e Shkodrës, festë për Krishtlindjen dhe Vitin e Ri…

Në kuadër të festave të fundvitit, Krishtlindjes dhe Vitit të Ri, Bashkia e Shkodrës vazhdon organizimin e festave për fëmijët. Në mjediset e Qendres Komunitare “Për familjen” Nr. 5, u…

VIDEO – “T’ua mësojnë gratë se si bëhet fëmija për 9 muaj, se ne 5 minuta e kemi kontributin”, Rama batuta në Laç

Kryeministri Edi Rama, ka takuar mesditën e sotme banorët e prekur nga tërmeti në Laç, që kanë zbritur nga Kurbini në viti ‘70, ndërsa u ka uruar edhe Krishtlindjen. Gjatë…

VIDEO – “Green Artisan” ose artizanati në mbrojtje të mjedisit në Shkodër…

Shkodra është një qytet që njihet ndër shekuj për prodhimtarinë e pasur të zejeve me modele dhe dizenjo shumë të veçanta, me një teknikë dhe kulture tipike. Si në të…

VIDEO – “Për të hequr të keqen duhet të bëhemi të gjithë bashkë”, kryebashkiakja Ademi i përgjigjet kryeministrit Rama për Shkodrën…

“Me presidentin nuk kemi komunikim, situata post zgjedhore karaktetizohet nga një inerci që lidhet me histori dekrete çdekrete kemi për detyrë të garantojmë vazhdimësinë normale të qeverisjes, sa i përket…

VIDEO – “Komunikimi me Presidentin pas 30 qeshorit…”, Rama flet pas kryesisë së PS: Qershori 2021 është shumë afër politikisht…

Në një prononcim për mediat në përfundim të mbledhjes së kryesisë së PS, kryeministri Edi Rama, një herësh kryetar i kësaj force politike u shpreh se partia e tij ka…

VIDEO – Eduarti publikon pamjet e një nate me parë me Arbanën, bashkë në divan dhe ja çfarë po bën moderatorja e njohur…

Eduart Grishaj ka publikuar disa momente brenda shtëpisë me moderatoren e njohur Arbana Osmani. Të dy mesa duket të ulur në divan, kanë ndjekur natën finale të Festivalit të Këngës…