VIDEO – I jepet lamtumira e fundit “Pinokut shqiptar”, përcillet në Gjermani Eva Pëllumbi…

I është dhënë sot lamtumira e fundit aktores së njohur të kinematografisë shqiptare, Eva Pëllumbi. Aktorja u shua në moshën 66-vjeçare, në Gjermani, në ditët e fundit të dhjetorit, duke…

VIDEO – “6 janari fillimi i revolucionit”, kryeministri Rama prezanton platformën online për qytetarët…

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar nëpërmjet një videoje në Facebook “revolucionin digjital” sikurse e ka quajtur ai. “Revolucioni digjital” përfshin 472 aplikime për shërbime që deri dje krijonin radhë nëpër…

VIDEO – Aksidenti fatal me dy jetë të humbura, policia njofton prangosjen e dy të rinjve (emrat)

Pas aksidentit të rëndë që ndodhi pasditen e së enjtes në Tiranë ku humbën jetën dy persona, policia ka njoftuar prangosjen e Edmond Muratit 36 vjeç dhe Etjon Lazrit, 31…

VIDEO – E zë vinçi poshtë, ndërron jetë aksidentalisht punëtori i ndërtimit (emri)

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Korçës, ku vinçi ka zënë poshtë një punëtor. Ngjarja ka ndodhur para pak minutash në afërsi të agjensisë së autobusëve. Elvis Josifi eshte…

VIDEO – Kush janë personat që humbën jetën në aksident dhe shoferët që e shkaktuan atë…

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga aksidenti tragjik që u mori jetën dy personave pasditen e sotme në Tiranë. Sipas policisë viktimat janë Erion Balla 36-vjeç nga Rrësheni…

VIDEO+FOTO – Automjeti përplas dy këmbësorë në qendër të kryeqytetit, një burrë e një grua kanë humbur jetën…

Dy persona, një burrë dhe një grua kanë humbur jetën në një aksident tek zona e ”Xhamllikut” në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur në rrugën ‘Xhanfize Keko’. Raportohet se dy kalimtarët…

VIDEO – Burrë e grua gjyqtarë para fillimit të ndeshjes së futbollit shkëmbejnë një puthje në buzë…

Arbitrja Fernanda Colombo, gjatë një ndeshje miqësore puthi në buzë burrin e saj gjyqtar dhe e hodhi videon në Instagram. “Dashuria është në lojë”, shkruan Fernanda në tekstin shoqërues të…

VIDEO – Kapsollat dhe fishekzjarret në natën e ndërrimit të viteve i vënë flakën kishës katolike…

Merr flakë natën e ndërrimit të viteve kisha e Shëlbuemit në Zhejë të Kurbinit. Sipas raportimeve paraprake, shkak për zjarrin janë bërë kapsollet dhe fishekzjarret që dhe pse u ndaluan…

VIDEO – Zhduket pa asnjë gjurmë prej 6 ditësh shkodrani Irfan Domnori, u dënua me 300 euro gjobë për flamurin kuqezi

Atleti shqiptar pas gjestit të të cilit “lëvizi” qeveria e Malit të Zi duke miratuar ligjin për simbolet kombëtare, e që i hapi rrugë përdorimit të flamurit shqiptar lirshëm, është…

VIDEO – “Do jemi pranë jush…”, Rama shpërndan bonusin e bebeve te ‘Mbretëresha Geraldinë’, lule për nënat e reja

Kreu i qeverisë Edi Rama ka zgjedhur të nisë vitin 2020 me një vizitë tek nënat e reja në martenitetin ‘Mbretëresha Geraldinë’ në kryeqytet. Rama i uroi 10 foshnjave që…

VIDEO – Veliaj dhe Rama i bashkohen në çadër familjes së prekur nga tërmeti për natën e vitit të ri…

Tërmeti i 26 nëntorit do i linte gjashtë pjesëtarët e familjes së Estref Shkallës pa shtëpi duke u strehuar përkohësisht në çadrën e ngritur në pronën e tyre. Ata u…

VIDEO – “Të ngrihemi, të hedhim mënjanë këtë regjim”, Berisha video-mesazh: Viti i rekordeve të zeza…

Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një video-mesazhi të shpërndarë në “Facebook” ka dhënë mesazhin e tij për Vitin e Ri 2020. Berisha shprehet se viti 2019 ishte vit i…