VIDEO – Kjo familje ka nevojë për ndihmën tonë, shqiptarët kanë zemrën e madhe dhe bashkë ia dalim…

Shqiptarët e kanë zemrën e madhe! Prej shekujsh e kemi treguar, sidomos për të ndihmuar ata që janë më në nevojë apo që kanë patur të papritura fatkeqe në jetë.…

VIDEO – “Ua trettë Zoti farën…”, Lek Plepi shpérthen në mállkime publike ndaj Edi Ramës e Sandër Lleshajt…

Lek Plepi ka shpérthyer në mállkime ndaj kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Brendshëm Sandër Lleshjat, për dhúnën e policisë ndaj qyetarëve të páfàjshëm në shesh Lek Plepi shprehet se…

VIDEO – Pezullohet nga detyra një polic dhe tre të tjerë po hetohen për kéqtrájtimin e adoleshentit…

Është identifikuar dhe pezulluar nga detyra polici, që u shfaq në një video, duke kéqtrájtuar një adoleshent në një nga rrugët e Tiranës. Mësohet se është pezulluar nga detyra polici…

VIDEO – Testohen 306 persona dhe vetëm 17 rezultojnë pozitivë, Ministria e Shendetësisë jep të dhënat e 24 orëve…

Ju bëjmë me dije të dhënat e 24 orëve të fundit të situatës së COVID 19 në Shqipëri. Janë testuar 306 qytetarë të dyshuar si të prekur me Covid-19 dhe…

VIDEO – Monitorim me dron dhe kontrolle nga toka, shkatërrohen 59 sera gati për kultivim “malli jeshil”…

Gjatë kontrollit masiv, shërbimet e Policisë kanë përdorur disa dronë për të kontrolluar territorin. Si rezultat i kontrolleve me dronë, në Krastë, Picrragë, Nikël e Barkanesh u evidentuan dhe u…

VIDEO – “Jemi me telefonat te koka, për çdo lajthitje të qeverisë”, Kryemadhi flet pas përfundimit të “dezhurnit” tek Teatri

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, u pyet nga gazetarët se kush e ka radhën nga politikanët e opozitës për të qëndruar mbrëmjen e sotme te Teatri Kombëtar në mbështetje të…

VIDEO – Rikonstruktohen 2 qendra shendetësore dhe 3 ambulanca në Qarkun e Shkodrës…

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, publikon në “Facebook” pamje nga pesë qendrat shëndetësore të rikonstruktuara në Qarkun Shkodër. Sipas Manastirliut, këto qendra ishin shkatërruar dhe lënë në harresë prej dekadash,…

VIDEO – “Makutëria e të çmendurit kaloi çdo masë!”, Kryemadhi: Jemi në betejë morali përballë imoralitetit…

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, bëri një deklaratë të fortë nga Teatri Kombëtar, ku ishte këtë mbrëmje për të takuar artistët e ngujuar aty prej dy ditësh, në mbrojtje të…

VIDEO – “Unë jam roja sot, ose dezhurni te Teatri”, Monika Kryemadhi merr “turnin” e natës bashkë me artistët…

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi i është bashkuar protestës dhe rezistencës së artistëve tek Teatri Kombëtar këtë mbrëmje, ku tha se do bënte dezhurnin e radhës për ta mbrojtur atë.…

VIDEO – Del udhëzuesi, ja si të aplikoni nga shtëpia për letërnjoftim dhe pasaportë, procedura në 2 minuta…

Kryeministri Edi Rama sqaron sërish procedurën për marrjen e pasaportës dhe kartës së indetitetit. Në një video-mesazh në “Facebook”, kryeministri thekson se aplikimi i formularit për lëshim ose rinovim të…

VIDEO – Lulzim Basha i bashkohet artistëve tek Teatri Kombëtar, pak më parë u mor vendimi për shembjen…

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha iu është bashkuar artistëve në protestën e tyre në mbrojtje të Teatrit Kombëtar. Basha iu bashkohet artistëve në këtë protestë, në kohën që Këshilli…

VIDEO – “Teatri Kombëtar është vija e kuqe”, pas takimit me artistët Lulzim Basha paralajmëron Edi Ramën…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka qenë i prerë pas takimit me artistët se Teatri Kombëtar është “vija e kuqe”. Basha shprehet se çdo akt për prishjen e Teatrit…