Video/ Eshte prodhuar ne vitin 1965, por sot kjo makine Beetly do ju habise…

Kur ka dalë nga prodhimi në vitin 1965, ky Beetle kishte vetëm 40 kuaj/fuqi, por tani është shumë më i fuqishëm. Nga koha kur është krijuar, atij i ka mbetur…

Foto/ Iphone 8 do te jete nje revolucion…edhe ne cmim

Ky që shikoni më poshtë është dizajni i modelit më të ri celular të Apple, iPhone 8. Celulari me madhësinë e ekranit 5.8 inç dhe praninë e një fotokamere të…

Samsung Note 8, pamja dhe parametrat behen publike

Profili i famshëm @evleaks postoi një foto të plotë frontale të Galaxy Note8. Ne kemi parë disa rrjedhje që sugjeruan se Note8 do të kishte një kornizë më të madhe…

Celular kinez me i mire se iPhone 8, ky eshte premtimi i kompanise Huaweii

Gjiganti teknologjik, Huaweii është zotuar se do të krijojë telefonin e radhës edhe më të mirë se iPhone 8. “Huaweii Mate 10” është premtuar se do të jetë produkti më…

Kujdes perdorues te WhatsApp, nje mesazh mund t’ju “semure” celularin

Nëse merrni një mesazh i cili ju premton ngjyra të reja për WhatsApp atëherë injorojeni atë, është virus. Sipas i100, hakerët janë duke dërguar mesazhe të cilat duken sikur janë…

Apple i jep Nokia-s 2 miliarde dollare per nje patente…

Nokia ka pranuar një shumë të madhe financiare nga Apple si pjesë e marrëveshjes së një patente për të cilën është njoftuar në muajin maj të këtij viti. Apple i…

Samsung arrin te ardhura rekord me “S8″m le pas edhe Apple

Gjiganti koreano-jugor “Samsung Electronics” njoftoi sot një përfitim tremujor rekord duke lënë pas konkurrentin e tij “Apple” dhe që e ka bërë të harrojë ndalimin me burg të zëvendëspresidentit dhe…

Risi/ Celulari qe kushton vetem 100 euro me parametra super…

Prodhuesi kinez MTK ofron modelin e ri të telefonit E7 me rrjetin 4G LTE, ekranin e madh me 5.5 inç në 1280×720 piksel në sistemin operativ Android 6.0. Procesori i…

“Note 8” eshte ne treg me 23 gusht, por a e dini sa do te kushtoje…

Deri më sot ka qenë datë e përfolur por tashmë është zyrtare nga Samsung. Galaxy Note 8 do të dalë më 23 gusht. Ai është pasaardhësi i të pafatit Note…