Apple i jep Nokia-s 2 miliarde dollare per nje patente…

Nokia ka pranuar një shumë të madhe financiare nga Apple si pjesë e marrëveshjes së një patente për të cilën është njoftuar në muajin maj të këtij viti. Apple i…

Samsung arrin te ardhura rekord me “S8″m le pas edhe Apple

Gjiganti koreano-jugor “Samsung Electronics” njoftoi sot një përfitim tremujor rekord duke lënë pas konkurrentin e tij “Apple” dhe që e ka bërë të harrojë ndalimin me burg të zëvendëspresidentit dhe…

Risi/ Celulari qe kushton vetem 100 euro me parametra super…

Prodhuesi kinez MTK ofron modelin e ri të telefonit E7 me rrjetin 4G LTE, ekranin e madh me 5.5 inç në 1280×720 piksel në sistemin operativ Android 6.0. Procesori i…

“Note 8” eshte ne treg me 23 gusht, por a e dini sa do te kushtoje…

Deri më sot ka qenë datë e përfolur por tashmë është zyrtare nga Samsung. Galaxy Note 8 do të dalë më 23 gusht. Ai është pasaardhësi i të pafatit Note…