Mbrojtesi i Kombetares, Alind Ajeti firmos me klubin e ri…

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Arlind Ajeti, do të vijojë aventurën në Serinë A me klubin e Krotones, pas një eksperience jo shumë pozitive tek Torino e Sinisha Mihajlovic. Sipas asaj…

Video/ Mos e humbisni autogolin e vitit, e pabesueshme

Interi arriti të fitojë 2:1 miqësoren përballë Chelsea në Singapor. Kjo është fitorja e dytë radhazi e italianëve, pas asaj ndaj Bayern Munchen 2 ditë më parë me shifrat 2:0.…

Video/ Mos e humbisni autogolin e vitit, e pabesueshme…

Interi arriti të fitojë 2:1 miqësoren përballë Chelsea në Singapor. Kjo është fitorja e dytë radhazi e italianëve, pas asaj ndaj Bayern Munchen 2 ditë më parë me shifrat 2:0.…

Ekstradimi i Ballistit, FSHF: I bejme thirrje autoriteteve te ndalojne kete akt

Ne nje deklarate te shperndare per mediat, Federata Shqiptare e Futbollit shprehet e angazhuar për zgjidhjen e çështjes Morina! FSHF reagon publikisht dhe i bën thirrje të hapur autoriteteve përkatëse…

Video/ Supergol nga Salihi, ndihmon skuadren te fitoje 4-0

Hamdi Salihi ka gjetur golin e tij të parë me fanellën e Viner Nojnshtad në kategorinë e dytë të Austrisë. Në ndeshjen e zhvilluar sot në shtëpi, e vlefshme për…

De Biasi pas Kombetares kuqezi do te drejtoje nje tjeter perfaqesuese…

Gianni De Biasi ka mendjen nga Azia dhe shumë shpejt mund të zgjedhë drejtimin e një kombëtareje që me shumë mundësi do të jetë Japonia. Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, Giovanni…

Pas Kalase, firmos edhe Alsid Tafili per Vllaznine

Klubi i Vllaznisë ka filluar punën konkrete jo vetëm në fushën e lojës, por edhe në zyra. Drejtuesit e skuadrës kanë nisur të firmosin kontratat me futbollistët që do të…

Keshilltari i klubit shqiptar: Doja te krijonim Juventusin e vogel…

Për herë të parë ky vit futbollistik i Partizanit, do të fillojë nën sugjerimet e këshilltarit të presidentit Demi, Luciano Moggi. Një nga personazhet më të famshëm të futbollit italian,…

Menaxheri i Hysaj konfirmon, klubi gjigand bisedoi me Napolin per lojtarin

Juventusi është një opsion për Elseid Hysajn, por vetëm për të ardhmen pas këtij sezoni. Zërat e ditëve të fundit në mediat italiane se kampionët e Italisë kërkonin mbrojtësin e…

Video/ Shenohet goli i pare shqiptar ne Champions League

Armando Sadiku e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme eksperiencën e tij me Legian e Varshavës. Gjatë fazës së play-off në Champions League, edhe pse u fut…

Neymar drejt PSG, ja kushtet…

PSG vazhdon tratativat për transferimin Neymar pasi Presidenti i francezëve është i gatshëm të paguajë klauzolën 222 milionë euro për ta larguar brazilianin nga Barcelona dhe për ta transferuar atë në…

Hysaj largohet me helikopter nga stervitja me Napolin

Ditën e sotme, në mediat italiane ka qarkulluar lajmi se Juventusi është i gatshëm të bëjë një tjetër çmenduri në këtë merkato vere dhe të marrë shërbimet e mbrojtësit shqiptar,…