Video/ Stadiumi “Arena Kombetare”, publikohen pamjet e punimeve deri tani

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar nje video te situates se ndertimit te stadiumit kombetar “Arena Kombetare” ne Tirane. Impianti sportiv vazhdon te ndertohet dhe pritet te jete stadiumi me…

Flet traineri i Kombetares se fermave, Armir Grima: Synojme te mos dalim te fundit

Trajneri i kombëtares shqiptare të femrave, Armir Grima, thotë se synimi i skuadrës që drejton në ndeshjet e raundit eliminator për kualifikimin në Kupën e Botës do të jetë që…

Kapiteni Shtubina ultimatum Vllaznise: Pres 4 dite, pastaj shqyrtoj ofertat e tjera

Vllaznia mund të humbasë për sezonin e ardhshëm një prej lojtarëve të saj më të mirë, siç është kapiteni Ndriçim Shtubina. Ky i fundit, prej kohësh nuk po stërvitet me…

Trajneri i Lazios analizon portierin shqiptar Strakosha…

Adalberto Grixhioni e cilëson një surprizë të këndshme shpërthimin e Thomas Strakoshës te Lacio. Përgatitësi i portierëve të skuadrës italiane, një nga profesionistët më të njohur përtej Adriatikut, e ka…

Analiza/ Vllaznia eshte peng e borxheve

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ka mohuar dje se ka dërguar në Prokurori emra lojtarësh apo ish-lojtarësh të Vllaznisë për trukime ndeshjesh për sezonin e kaluar. Kryebashkiakja i…