Video/ Supergol nga Salihi, ndihmon skuadren te fitoje 4-0

Hamdi Salihi ka gjetur golin e tij të parë me fanellën e Viner Nojnshtad në kategorinë e dytë të Austrisë. Në ndeshjen e zhvilluar sot në shtëpi, e vlefshme për…

De Biasi pas Kombetares kuqezi do te drejtoje nje tjeter perfaqesuese…

Gianni De Biasi ka mendjen nga Azia dhe shumë shpejt mund të zgjedhë drejtimin e një kombëtareje që me shumë mundësi do të jetë Japonia. Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, Giovanni…

Pas Kalase, firmos edhe Alsid Tafili per Vllaznine

Klubi i Vllaznisë ka filluar punën konkrete jo vetëm në fushën e lojës, por edhe në zyra. Drejtuesit e skuadrës kanë nisur të firmosin kontratat me futbollistët që do të…

Keshilltari i klubit shqiptar: Doja te krijonim Juventusin e vogel…

Për herë të parë ky vit futbollistik i Partizanit, do të fillojë nën sugjerimet e këshilltarit të presidentit Demi, Luciano Moggi. Një nga personazhet më të famshëm të futbollit italian,…

Menaxheri i Hysaj konfirmon, klubi gjigand bisedoi me Napolin per lojtarin

Juventusi është një opsion për Elseid Hysajn, por vetëm për të ardhmen pas këtij sezoni. Zërat e ditëve të fundit në mediat italiane se kampionët e Italisë kërkonin mbrojtësin e…

Video/ Shenohet goli i pare shqiptar ne Champions League

Armando Sadiku e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme eksperiencën e tij me Legian e Varshavës. Gjatë fazës së play-off në Champions League, edhe pse u fut…

Neymar drejt PSG, ja kushtet…

PSG vazhdon tratativat për transferimin Neymar pasi Presidenti i francezëve është i gatshëm të paguajë klauzolën 222 milionë euro për ta larguar brazilianin nga Barcelona dhe për ta transferuar atë në…

Hysaj largohet me helikopter nga stervitja me Napolin

Ditën e sotme, në mediat italiane ka qarkulluar lajmi se Juventusi është i gatshëm të bëjë një tjetër çmenduri në këtë merkato vere dhe të marrë shërbimet e mbrojtësit shqiptar,…

Shtubina nuk tregon arsyen e ikjes nga Vllaznia, por nuk jane ceshtje financiare

Ndriçim Shtubina ka mbyllur gjithçka me Vllazninë dhe, pas 6 vitesh aktivizimi radhazi, duket se nuk ka ndër mend të vazhdojë te shkodranët. Një ditë më parë, ai kishte paralajmëruar…

Perendon akoma pa shkelqyer ylli kosovar Avdiaj, Shalke e le jashte…

Një tjetër talent shqiptar i futbollit me potencialin për t’u rritur shumë në karrierë është duke u shuar. Donis Avdijaj nuk konsiderohet më si një nga “xhevahirët” e skuadrës gjermane…

E kerkon Juventus, por Napoli pergjigjet shkurt: Hysaj eshte i paprekshem!

Është periudhë transferimesh dhe skuadrat e mëdha europiane janë në kërkim të elementëve të duhur për t’u përforcuar. Nga mediat përtej Adriatikut, emri i mbrojtësit të Kombëtares shqiptare të futbollit…

Video/ Stadiumi “Arena Kombetare”, publikohen pamjet e punimeve deri tani

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar nje video te situates se ndertimit te stadiumit kombetar “Arena Kombetare” ne Tirane. Impianti sportiv vazhdon te ndertohet dhe pritet te jete stadiumi me…