FOTO/ Artan Kalaja rikthehet përsëri tek volejbolli, nuk është Vllaznia zgjedhja e tij…

Prej dy vitesh ishte shkeputur nga volejbolli pasi dha doreheqjen nga drejtimi i ekipit te meshkujve te Vllaznise. Artan Kalaja eshte rikthyer serish tek ky sport teksa se fundmi po…

Komisioni i Disiplinës i FSHF-së paralajmëron Vllazninë për shkak të tifozëve të saj…

Komisioni i Displinës në FSHF ka shpallur sot vendimet për javën e fundit që lamë pas në të gjithë kategoritë e futbollist në vend. Bie në sy se nuk dënime…

Gilman Lika mban gjallë shpresën me “laps në dorë”: Ja pse mbijeton Vllaznia në Superligë…

Gilman Lika bën llogaritë për mbijetesën. Edhe pse iu “djeg” fakti që nuk e kanë fatin në dorën e tyre, ai mendon se Vllaznia është e favorizuar nga kalendari. Nëse…

Shkodrani kampion bote në 2014-ën: Nuk pres të grumbullohem nga kombëtarja në Rusi…

Viti 2014 ka rezultuar shumë pozitiv për Shkodran Musftafin, pasi mbrojtësi me origjinë shqiptare i Gjermanisë fitoi Botërorin me ‘panzerat’, ndërsa më pas arriti të kalonte nga Sampdoria te Valencia.…

“BOMBA” E MERKATOS/ E zbulon gazetari italian, Hysaj ka arritur akordin me PSG-në…

Nëpërmjet një postimi në “Twitter”, gazetari i njohur, Livio Varriele, ka zbuluar se mbrojtësi i Kombëtares, Elseid Hysaj ka arritur akordin me PSG-në dhe se do t’i bashkohet skuadrës franceze.…

RUSI 2018/ Cilët janë trajnerët më të paguar të ekipeve kombëtare, në krye është…

Duhen dhe pak më shumë se 1 muaj nga fillimi i evenimentit më të madh sportiv në botë, Botërorit, i cili pritet të mbërthejë para ekranit qindra milionë tifozë. Ndërkohë,…

Panucci: Guri ia ka bërë vendin vetes, në Kombëtare ftoj gjithmonë më të mirët

Kombëtarja e Shqipërisë do të zhvillojë në fillim të qershorit një fazë përgatitore 10 ditore në Zvicër ku do të luajë edhe ndeshjen miqësore me Ukrainën. Dy federatat, shqiptarja dhe…

FOTO/ Bayern Munich prezanton unformën e sezonit të ri 2018-2019

Sezoni aktual i futbollit nuk ka përfunduar ende zyrtarisht, por për shumë klube është tashmë koha për të zbuluar uniformat që do të veshin në edicionin 2018-2019. Ky është, për…

Ndeshja Vllaznia- Kamza, hyrja falas për të mbeshtetur kuqeblutë në “finalen” e mbijetesës

Ndeshja shumë e rëndësishme për mbijetesën në Superligë, ajo në mes Vllaznisë dhe Kamzës, do të jetë me hyrje falas për tifozët. Burime pranë klubit shkodran, bëjnë me dije se…

Buzëqeshin te Vllaznia, Kamzës i del problemi i madh para ndeshjes në Shkodër

Do të luhet nesër në Shkodër, ndeshja mes Vllaznisë dhe Kamzës, e cila është e vlefshme për javën e 33-të të Superiores. Para kësaj ndeshjeje, për Kamzën kanë ardhur lajme…

Vllaznia në grumbullim, me Kamzën finalja e mbijetesës

Sezonin e kaluar mbijetesa u luajt në 90-minutëshin e fundit të kampionatit, me finalen që i buzëqeshi Vllaznisë. Këtë edicion për skuadrën shkodrane finalja vjen e parakohshme. 4 javë para…

PA PRECEDENT/ FSHF shtyn vendimin për Flamurtarin 24 orë para ndeshjes

Kur pritej që deri sot në mbrëmje të publikohej vendimi i Komisionit të Disiplinës në lidhje me çështjen e ndeshjes Flamurtari-Vllaznia, FSHF ka njoftuar pak minuta më parë se do…