FENOMENI BALLKANIK/ Kriza te Panathinaikos, mesfushori shqiptar: Lojtarët kanë 6-7 muaj pa marrë rrogën

Në një intervistë për mediat greke, mesfushori shqiptar, Ergys Kaçe ka nxjerrë në pah problemet financiare të Panathinaikosit, teksa tregon se disa lojtarë të skuadrës kishin 6-7 muaj pa u…

VLLAZNIA- LAÇI/ Shpërthen Pashk Laska: Në burg ose unë ose Mziu, dikush të mbajë përgjegjësi

Pas deklaratës së kryebashkiakut të Kamzës, ku përpara fillimit të ndeshjes, në një prononcim për “Panorama Sport” parashikoi rezultatin e saktë të ndeshjes Vllaznia-Laçi, ka reaguar edhe presideni i Laçit…

FOTO/ Plas ironia me arbitrin Çakër: Ndihmoi Realin të kalojë në finale!

Gjyqtari turk Çakër, ishte nga më të kritikuarit pas gjysmëfinales së dytë mes Realit dhe Bajernit, për vendimet që dha në favor të madrilenëve. Rrjetet sociale e tallin si ndihmuesin…

CHAMPIONS LEAGUE/ Në Madrid nuk ka fitues, por kualifiohet Reali…si gjithmonë

Reali i Madridit ia doli të kualifikohej në finalen e Champions League, pas një ndeshje të dytë dramatike në Santiago Bernabeu, të mbyllur në shifrat e barabarta 2-2, por që…

CHAMPIONS LEAGUE/ Dalin formacionet e Real dhe Bajern për gjysëmfinalen e luksit

Luhet në Santiago Bernabeu të Spanjës, gjysmëfinalja e kthimit në Champions League, mes Realit të Madridit dhe Bajernit të Mynihut. Ekipi i Zidan, me fitoren 1-2 të arritur në ndeshjen…

Nëse do u besonim statistikave, që sot do të dinim fituesin e botërorit të Rusisë, ja kush do fitonte

Sipas institutit të futbollit CIES, është skuadra e Spanjës, ekipi më favorit për të fituar Kupën e Botës së kësaj vere, që do të mbahet në Rusi. CIES ka realizuar…

Nuk përmbahet Erkand Qerimaj: Drejtuesit e KOKSH-it janë militantë të LSI, duhet Vetingu

Nga Erkand QERIMAJ Cmenduri apo Skandal? Quajeni si te deshironi! Sekretari Komitetit Olimpik bashke me Presidentin e KOKSH perjashtojne pa te drejte peshngritjen nga Lojrat e Mesëdheut, nje vendim ky i…

Vllaznia B në protestë, furbollistët kërcënojnë me bojkotim kampionati- deklarojnë se kanë 10 rroga ma marrë

Futbollistët e Vllaznia B protestojnë për shkak se kanë 10 paga që nuk kanë marrë nga KF Vllaznia sh.a. Ata kane luajtur pothuajse gjatë gjithë sezonit pa u paguar. Kërkojnë…

Arrihet marrëveshja, emërohet trajneri i ri i Kombëtares Italiane

Do të jetë Roberto Mançini trajneri i ri që do të drejtojë kombëtaren e Italisë. Mediat italiane raportojnë se 53-vjeçari ishte dje në Romë, për t’u takuar me zyrtarët e…

Ylli shkodran në qendër të kërkesave, mbërrin oferta zyrtare nga klubi gjigant belg për Sidrit Guri

Klubi gjigant belg, Gent, ka bërë një ofertë zyrtare për sulmuesin e Kukësit, Sindrit Guri. Burime të sigurta të “Panorama Sport” në klubin verior, treguan dje në mbrëmje se belgët…

Heynckess i paraprin rrezikut: Shpresoj që ndeshjen ta vendosin lojtarët dhe jo arbitri

Të martën në “Santiago Bernabeu” do të luhet ndeshja e dytë gjysmëfinale e “Chyampions League” mes real Madrid dhe Bayern Mynchen. Në prag të kësaj sfide trajneri i gjermanëve, Jupp…

VIDEO/ Barcelona zyrtarisht kampione e Spanjës, ‘tripleta’ e Messit i jep titullin e 25 në histori

Barcelona është shpallur kampione e Spanjës për herë të 25 në histori pasi sonte ka mundur në transfertë 2-4 Deportivo La Coruna-n, duke siguruar matematikisht titullin. Ndeshja nisi me një…