Britanikja “The Sun”: Mançester Junajtid gati të paguajë 44 mln paund për shkodranin Hysaj…

Media britanike “The Sun”, raporton se skuadra e Mançester Junajtid është gati të paguaj klauzolën prej 44 milionë paund, për të siguruar mbrojtësin shqiptar, Elseid Hysaj. Shkodrani i Napolit është…

SKENARI I RI/ Vllaznia ka ende shpresë, Kamza nuk i shpëton rënies me vetëm 1 pikë…

Lufta e mbijetesës duket se i ka dhënë drejtim gjërave, në fakt me 99 për qind është qartësuar gjithçka, por ndonjëherë fiton dhe ai 1 %. Fitorja e Kamzës me…

CËSHTJA “GJOKA”/ Trajneri kuqeblu braktisi ekipin dhe fiku celularin pa asnjë komunikim me Klubin

Pas ndeshjes së djeshme me Partizanin, ku Vllaznia humbi 2-0 dhe gati i ka dhënë lamtumirën Superiores, trajneri Ernest Gjoka dha dorëheqjen nga stoli kuqeblu, kur kanë mbetur për t’u…

Në pritje të dënimit të Skënderbeut, UEFA jep lajmin e papritur për Kukësin

Në pritje se çfarë do të ndodhë me çështjen “Skënderbeu”, Kukësi është praktikisht në vazon e parë të Ligës së Kampionëve. Skuadra verilindore siguroi dje vendin e dytë në Kategorinë…

Dorëheqja e Gjokës, ja kush përflitet si pasuesi i mundshëm në krye të Vllaznisë

Te Vllaznia duhet që të gjejnë një trajner për dy ndeshjet e mbetura të sezonit, ku Vllaznia do të luajë në shtëpi ndaj Kukësit dhe në transfertë ndaj Skënderbeut. Alternativë…

Ramadan Shehu thumbon Gjokën: Nuk lihet anija në mes të oqeanit, por nëse Vllaznia mbijeton?

Ramadan Shehu, analist sportiv dhe ish-trajner i disa skuadrave, i ftuar në emisionin “Fair Play nga Enkeleida Zeko” në “News 24”, ka deklaruar se trajneri Ernest Gjoka gaboi me largimin…

E TURPSHME/ Gjoka braktis “anijen që po mbytet”, dorëhiqet nga Vllaznia

Vllaznia duket e dorëzuar tashmë në luftën për mbijetesë, ndonëse matematika e mban ende në lojë, por situata bëhet edhe më dramatike, pasi trajneri Gjoka ka vendosur të ‘braktisë anijen…

Vllaznia mundet në Tiranë nga Partizani, rënia nga Superliga është shumë pranë

Vllaznia shumë pranë rënies nga Superliga. Kuqeblutë janë mundur 2-0 në Tiranë nga Partizani, në një ndeshje ku Vllaznia nuk arriti asnjëherë të rrezikojë. Nga një gol në çdo pjesë…

Hamilton triumfon në Spanjë, starti ishte i frikshëm me një aksident

Piloti britanik Lewis Hamilton me Mercedes ka fituar garën e Çmimit të Madh në Barcelonë, në garën e pestë të kampionatit të Formula 1. Një fitore e lehtë për Hamilton,…

FORMACIONET/ Përcaktohen emrat që do zbresin në fushë pas kam minutave në Partizani- Vllaznia

Në “Selman Stërmasi” do të luhet një sfidë tepër e rëndësishme për fatet e Partizanit dhe Vllaznisë këtë sezon. Dy ekipet do të kërkojnë 3 pikët për objektiva të ndryshme,…

Fati i Vllaznisë B, i lidhur me qëndrimin e Vllaznisë në Superligë

Vllaznia B do të luajë të premten e radhës një finale me Orikumin ose Albpetrolin për të diskutuar nëse do të qëndrojë sërish në Kategorinë e Parë apo jo. Por,…

Caktohen arbitrat për ndeshjet e sotme, ja kush do vendosë drejtësi në Partizani- Vllaznia

Sot do të luhet java e 34-tët e kampionatit në Superligë. Është menduar që të pesta sfidat e kësaj jave të luhen në një ditë dhe në të njëjtën orë,…