Video/ Messi ka nje mesazh per Neymar tani qe po iken nga Barcelona

Tashmë nuk ka më asnjë diskutim se Neymar do të largohet drejt Paris SG dhe ky do jetë një transferim jashtë çdo logjike merkatoje, pasi francezët do të derdhin në…

Transferim rekord, 222 milion euro qe Neymar te kaloje nga Barcelona te PSG

Zyrtarizimi i kalimit të brazilianit Neymar tek PSG është vetëm çështje orësh. Mëngjesin e sotëm ka pasur zhvillime të rëndësishme që thuajse kanë shuar dilemat për të ardhmen e sulmuesit.…

Merkato e Vllaznise, ngerc financiar per Krymin e Bardullen, Gilman Lika mund te rikthehet

Drejtuesit e klubit janë në bisedime për të mbyllur kontratat me lojtarët që mbyllën sezonin e kaluar me kuqeblutë. Dje është pritur edhe rinovimi i Bardullës, Krymit, por edhe ndonjë…

Rezultat historik per mundjen shqiptare

Mundja shqiptare ka shënuar sot një rezultat historik në grupmoshën e të rinjve. Mundësi Eriglent Prizreni arriti të renditej në vendin e 5-të në Kampionatin Botëror për të rinj që…

FSHF flet per “incidentin” e takimit Panucci- Xhaka, duhet pritur…

Takimi i Taulant Xhakës dhe trajnerit të ri të Kombëtares Kristian Panuçi është bërë çështje e momentit. Deri tani janë dy versione. Njëri është se Panuçi e ka pritur 3…

Traineri gjerman Klop refuzon 100 milione euro

Sipas mediave britanike raportohet lajmi se Liverpool ka refuzuar ofertën prej 100 milionë eurosh të Barcelonës për yllin brazilian Philippe Coutinho. Sipas “RMCSport”, gjiganti anglez ka refuzuar ofertën e katalanasve…

Ceshtja “Morina”, flet president serb Vucic: Kemi marre masat per ekstradimin e tij

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se Serbia nuk do të negociojë për ekstradimin e Ismail Morinës. Pas shkrimeve të shumta në media, reagimi i parë ka ardhur nga…

Taulant Xhaka pergenjeshtron mediat: Me Panucci-n kam kontakte pozitive

Shkruan ne Facebook futbollisti i Kombetares kuqezi Taulant Xhaka: “Të nderuar Tifozë dhe i nderuar Opinion publik. Gjithçka që sot shkruhet në media nuk është e vërtetë. Unë nuk dua…

Barcelona nxjerr ne shitje yllin e mesfushes, alarmohet Mourinho…

Trajneri i ri i skuadrës, Ernesto Valverde thuhet se ndjen se gjigantët e La Ligës kanë shumë mesfushorë në skuadër. Manchester Unitedi është duke u lidhur me mesfushorin e Barcelonës,…

Merkatoja e Vllaznise, ja kush pritet te vije pas Edon Hasanit…

Ka mjaftuar afrimi i Edon Hasanit te Vllaznia, që në kampin shkodran të rikthehet optimizmi dhe të funksionojnë mekanizmat për prurjet e reja. Pas ish-mesfushorit të Kukësit, në klubin kuqeblu…

Versioni zyrtar i policise per aksidentin e rende ne Shkoder, konfirmohen 2 te plagosur rende

Drejtoria Vendore e Policise Shkoder njofton:  Më datë 30.07.2017, rreth orës 22.20, në , vendin e quajtur Ferma Aliaj, në rrugën Koplik – Bajzë Malësi e Madhe, kemi marrë njoftim…

Ja shqiptarja e pare drejt UFC…

Bestare Kicaj është shumë afër të bëhet femra e parë shqiptare, që garon në kategorinë më të lartë të arteve marciale, të njohur si UFC. 29-vjeçarja me prejardhje nga Kosova,…