Probleme tek Vllaznia, debati ne mes drejtorit Zeka dhe trainerit Dani- ky i fundit drejt largimit…

Një debat i panevojshëm në stërvitje në mes drejtorit sportive të klubit Vllaznia Eugent Zeka dhe trajnerit të portierëve Avenir Dani, është shoqëruar me braktisjen e procesit stërvitor nga ky…

Panucci “per uje te ftohte” lojtaret: Kombetarja nuk eshte cirk, ti jeni mirenjohes

Trajneri i kombëtares shqiptare Kristian Panuçi në një konferencë për shtyp i është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve në lidhje me përshtypjet e tij pas dy ndeshjeve të para ndaj Lihtenshtejnit…

Panucci: Me Spanjen dhe me Italine do te tentojme historine…

Pas përfundimit të ndeshjes, trajneri i ekipit kombëtar të futbollit, Panucci u shpreh i kënaqur për barazimin 1-1 përballë Maqedonisë. “Nuk jam i kënaqur për pjesën e parë të ndeshjes,…

VIDEO/ Kombetarja barazon 1-1 ne Maqedoni, Kosova mundet 0-1 ne Shkoder

Kombetarja e Shqiperise ka dale me nje barazim 1-1 nga fusha e veshtire e Strumices ne Maqedoni, Goli per kuqezinjte e shenuar ne minuten e 52 me autor Roshin, i…

MINUTA E FUNDIT/ Sulmuesi i Teutes Andi Ribaj vishet kuqeblu kete sezon

Andi Ribaj eshte sulmues i Vllaznise per kete sezon. Lajmi eshte bere publik para pak minutave nga Klubi shkodran. Andi Ribaj sezonin e fundit ka luajtur per Teuten e Durresit,…

FORMACIONET/ Shqiperia me ekip sulmues ne kerkim te fitores

Pas pak çastesh në stadiumin e Strumicës luhet një nga ndeshjet më të zjarrta të kombëtares shqiptare, ajo kundër përfaqësues së Maqedonisë. Në këtë sfidë që ka nisur të luhet…

VIDEO/ Nis festa shqiptare ne Maqedoni para ndeshjes se rendesishme

Plisat janë grupimi i parë i tifozëve që kanë mbërritur në qytezën e Strumicës. Tifozët e klubit të Prishtinës kanë filluar festën pak orë para ndeshjes kundër Maqedonisë në një…

Lajm i keq per Kombetaren, helmohet Grezda- mund te mos luaje me Maqedonine

Eros Grezda rrezikon të mos jetë i pranishëm në ndeshjen e sotme mes Shqipërisë dhe Maqedonisë në Strumicë. “Panorama Sport” mësoi nga burime pranë stafit kuqezi se futbollisti ka pësuar…

Shqiperia U-21 arrin nje fitore te bukur me Islanden ne fushen e saj

Kombetarja U-21 ka arritur nje fitore te bukur jashte fushe ne Islanden. Kuqezinjte kane arritur te shenojne 3 gola ndaj dy te vendasve. Djemte e drejtuar nga Alban Bushi jane…

Panucci: Ndeshja me Maqedonine, nuk firmos per barazim sepse dua fitore

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Panucci në konferencën e fundit për shtyp para ndeshjes me Maqedoninë është shprehur se nuk firmos për barazim, por vetëm për tre pikët. I…

Erind Selimaj zyrtarisht i Vllaznise, firmos kontrate 1 + 1 me klubin

Sic ishte paralajmeruar, Erind Selimaj ka firmosur kontraten me Vllaznine. Gardiani i portes kuqeblu eshte keshtu i fundit futbollist deri tani qe eshte venen nen urdhrat e trainerit Armando Cungu.…

Nata pa probleme ne Shkup, Kombetarja niset drejt Strumices per ndeshjen me Maqedonine

Kombëtarja shqiptare ka lënë diten e sotme Shkupin për t’u nisur drejt qytetit të Strumicës ku nesër në orën 20:45 do të zhvillohet ndeshja kundër Maqedonisë. “Supersport” raporton se skuadra…