Shkendija – Milan/ Ja komenti per Shkendijen nga trajneri i Milanit, Montella

Nesër në orën 19:00 Skënderbeu do të zbresë në fushë në Kroaci përballë Dinamos së Zagrebit për t’u përballur në sfidën e parë të fazës së ‘Play-Off’ të Europa League.…

Pezullimi me 5 ndeshje, Cristiano Ronaldo reagon ashper ne rrjete sociale

Komisioni i Apelit në Federatën Spanjolle të Futbollit nuk e mori parasysh kërkesën e klubit të Real Madrid për uljen e dënimit të Cristiano Ronaldo-s. Portugezi i cili u dënua…

Vllaznia kerkon mbrojtes te majte, nga sot Esin Hakaj eshte i lire nga Partizani

Vllaznia duket se eshte ne kerkim te nje mbrojtesi te majte. Nderkohe, nje prodhim i shkolles shkodrane te futbollit, Esin Hakaj nga sot eshte i lire. Vete futbollisti e ka…

Barcelona kerkon Dembele, Dortmund i ve kushte…

Pista Dembele mbetet shumë e pëlqyer nga Barcelona e cila ende nuk po zyrtarizon asnjë nga dy goditjet më të përfolura të merkatos së verës, francezin e Borussia Dortmund dhe…

Sulmuesi: “Chelsea me trajton si kriminel, gjobitem cdo jave”

“DailyMail” i troket në derën e shtëpisë së tij në Brazil, vetëm pak çaste pasi Sem Voks kishte shënuar golin e 0-3 ndaj Çelsit. Kishin shkuar pa e njoftuar dhe…

Galaktiku: “Nuk pranoj stolin, do largohem!”. Tjeter lojtar i Realit drejt largimit

Shembullin e Alvaro Morata-s duket se do t’a ndjekin edhe të tjerë te skuadra e Real Madrid. Lucas Vazquez është “galaktiku” tjetër që ka shprehur qartë dëshirën e tij për…

Nga atletika ne futboll, Usain Bolt do te luaje me Manchester United

Usain Bolt vetëm para pak ditësh i dha fund karrierës së tij në atletikë pas garave të fundit të zhvilluara në Botërorin e Londrës ku edhe pësoi një dëmtim, por…

Revoltohet Bernabeu per Cristianon, ja organizimi per El Classico-n e neserm

Vendimi për të dënuar Cristiano Ronaldo-n pas veprimit në “El Clasico-n” e parë të Kupën së Spanjës duke shtyrë arbitrin e ndeshjes, ka irrituar popullin madrilen. Dje Ronaldo i njoh…

Video/ Shkendija e Tetoves mesazh provokues Milanit para ndeshjen ne Europa League

Të enjten në “San Siro” luhet beteja e parë e “play-off” të Europa League mes Milanit dhe Shkëndijës e duke përfituar nga prestigji që të dhuron sfida, tetovarët nuk kanë…

Orelesi i kerkon Vllaznise ta lere te lire per ne Egjipt, firmosi vetem para 2 diteve

U prezantua si një nga goditjet e bujshme të merkatos, por “martesa” mes Orelesit dhe Vllaznisë është drejt “divorcit”. Nigeriani ra dakord me drejtuesit shkodranë për një pagesën 45 milionë…

Disiplina/ Denohet shume rende Kristiano Ronaldo

Kristiano Ronaldo është dënuar me 5 ndeshje pezullim nga Komisioni i Disiplinës në Spanjë, pas daljes me karton të kuq në ndeshjen e djeshme të Superkupës përballë Barcelonës. Ai është…

Vllaznia e volejbollit, pas Antonit largohet edhe Nikolin Qafarena?

Pas largimit të Anton Qafarenës drejt Gjermanisë, ekipi i volejbollit të meshkujve të Vllaznisë mund të ketë një tjetër firo. Dhe sërish bëhet fjalë për një Qafarenë tjetër, vëllai më…