UEFA YOUTH LEAGUE/ Drejtuesit e Vllaznia U-19 optimistë, nesër drejt Kazakistanit me ëndrrën e kualifikimit historik…

Paraditen e nesërme Vllaznia U-19 do të niset drejt Kazakistanit, atje ku dy ditë më pas do të luajë ndeshjen e parë të “Uefa Youth League” ndaj FC Astana. Një…

Drejtori i Akademisë “Vllaznia”, Hoxha: Djemtë shkodranë do na përfaqësojnë denjësisht në “Uefa Youth League”

Në konferencën e sotme për shtyp të organizuar në Klubin e Futbollit Vllaznia, i pari që ka folur ka qenë drejtori administrativ i Akademisë Vllaznia Qashif Hoxha. Ai ndër të…

Bogdani shpall listën e Kombëtares U-19, asnjë futbollist i Vllaznisë nuk është thirrur edhe pse luajmë në “UEFA Youth League”

Shqipëria U-19 do të luajë tre takime mjaft të rëndësishme në muajin tetor. Në harkun kohor të pak ditëve do të sfidojë Ukrainën, Sllovakinë dhe Norvegjinë. Sipas shortit Shqipëria do…

Vllaznia B pëson humbjen e parë, ndalet në Kukës nga ekipi vendas brenda 45- minutave…

Java e tretë e kampionatit të kategorisë së dytë ka sjellë edhe humbjen e parë për ekipin “Vllaznia B”. Ajo ka luajtur pasditen e sotme në Kukës dhe është mundur…

FORMULA 1/ Çmimi i Madh i Rusisë, triumfon Hamilton- pranë titullit të pestë kampion…

Lewis Hamilton nuk di të ndalet. Piloti i Mercedes ka triumfuar edhe në Çmimin e Madh të Rusisë, duke rritur diferencën me Vettel dhe duke shkuar i qetë drejt titullit…

E BUJSHME/ Zinedin Zidan pranë klubit të Seria A, por nuk do të jetë trajner…

Mesa duket Premier Liga është vetëm një thashethem për Zinedin Zidan. Sipas raportimeve të mediave italiane, francezi do të ulet shumë shpejt në bisedime me Andrea Anjelin, presidentin e Juventusit.…

Veleçiku entuziast pas fitores me Ilirinë, por javën tjetër ka përballë Vllazninë e pathyeshme…

Fitorja e sotme ndaj Ilirisë ka entuziasmuar të gjithë në kampin koplikas. Tifozët e shumtë që e kanë ndjekur atë edhe në këtë sfidë, kanë dalë të kënaqur nga fusha…

Vllaznia “merr përpara” edhe Besëlidhjen, e mund në Lezhë- mjafton goli i Junior…

Tjeter fitore per Vllaznine ndaj nje tjeter rivali. Ajo ka mundur pasditen e sotme Beselidhjen me rezultatin 1-0 ne ndeshjen e luajtur ne Lezhe. Vllaznia vinte ne kete takim me…

KRYENDESHJA E SUPERLIGËS/ Batuta e Xhevahir Sukajt: Prapë unë e vendosa derbin!

Xhevahir Sukaj ishte shprehur sot në “Panorama Sport” se Partizani do të fitonte 2-1 dhe ndeshjen do ta vendosnin shkodranët, duke lënë të kuptohej se do të shënonin Rubin Hebaj…

Pas fitores me Dinamon “pengesa” e rradhës për tu kapërcyer nga Vllaznia nesër është Besëlidhja…

Trajneri i Vllaznisë, Hasan Lika, kërkon tri pikët e radhës në përballjen e nesërme ndaj Besëlidhjes. Në javën e katërt do jetë një tjetër test i vështirë për kuqeblutë, por…

ZYRTARE/ Europiani 2024 do të zhvillohet në Gjermani, hera e dytë nga 1988-a…

Do të jetë Gjermani vendi organizator i kampionatit europian për vitin 2024. Vendimi është para pak minutash nga Komiteti ekzekutiv i UEFA-s që vendosi që t’i bësojë shtetit gjerman organiziminin…

Luante me “Juban Danja” deri para dy viteve, sot futbollistja shkodrane militon në Seria A të Italisë…

Një futbolliste shkodrane po luan me sukses në Serinë A të Italisë. Bëhet fjalë për Alma Hilajn, ish- lojtaren e “Juban Danjes” në Shqipëri, e cila prej dy vitesh ndodhet…