Vllaznia për fitore në Burrel, por do të mungojnë dy lojtarë titullarë për shkak dëmtimesh…

Kur dukej se gjërat po shkonin mirë tek Vllaznia në pragndeshjen me Burrelin, papritur për stafin teknik kanë dalë dy probleme. Bëhet fjalë për dëmtimet e dy prej lojtarëve titullarë…

Trajneri i Vllaznisë Lika: Për kampionat nuk kënaqemi me barazim në Burrel, kërkojmë vetëm fitoren

Pas katër ditësh Vllaznia do të rikthehet sërish në Burrel për të luajtur ndaj skuadrës vendase. Pasditen e së dielës këto dy ekipe do të përballen me njëri- tjetrin, këtë…

Braziliani i Vllaznisë me ndjeshmëri kuqeblu: Detyra ime të shënoj dhe të gjithë së bashku të kthejmë Vllazninë në Superiore

Braziliani Silvio Rodrigues Pereira Junior, sulmuesi i bashkuar me Vllazninë në çastet e fundit të merkatos së verës, është kthyer në njeriun më të përfolur gjatë ditëve të fundit në…

Zhvillohet kampionati kombëtar i peshëngritjes, kampioni shkodran i Tiranës mori vendimin befasues…

Briken Calja u shpall kampion në peshën deri në 73 kg si dhe sportisti më i mirë i aktivitetit në kampionatin e 70 të peshëngritjes. Aktiviteti u zhvillua në pallatin…

Cila është “mega transferta” që po përgatit Bajern, Rummenigge: Munich ka fondet për ta realizuar…

Nuk është sekret që Bayern Munich është shumë i rezervuar në shpenzimin e milionave për të realizuar blerje, dhe madje për një arsye të mirë. Hiperinflacioni në tregun e merkatos…

Denis Pjeshka “mund” Vllazninë në FSHF dhe bëhet “i lirë”, ma shumë gjasa destinacion do të jetë Laçi…

U përfol në fund të muajit gusht atëherë kur do mbyllej merkatoja e verës por duket se do të bëhet realitet në ditët e ardhshme. Bëhet fjalë për kalimin e…

Kampionati kombëtar i boksit, Zef Gjoni: Kemi të gjithë Shqipërinë kundër, por Vllaznia do të jetë sërish kampione

Pavarësisht largimit të disa boksierëve cilësorë, Vllaznia do të synojë të fitojë titullin e 22-të kampion. Ky është objektivi që i kanë vënë vetes sportistët dhe stafi i këtij ekipi.…

E BUJSHME/ Rrëzoi Vllazninë nga Superliga por përflitet si kandidat për trajner i ekipit kampion të Kosovës…

Drita është skuadra kampione në fuqi e Kosovës, por edicioni i ri nuk ka nisur aspak mirë, dhe pas humbjes së fundit me Lllapin, u largua dhe trajneri Bekim Isufi.…

NDODH EDHE KËSHTU/ I theu këmbën kundërshtarit pas një ndërhyrje të rëndë, futbollisti dënohet me…4 vjet burg dhe…

Një ndërhyrje e rëndë ndaj kundërshtarit 6 vite më parë, i ka kushtuar 4 vjet burg futbollistit Mikele Guidi. Në ndeshjen Paunta Ala-Maza Maritima, e vlefshme për kategorinë e tretë…

FSHF shtyn ndeshjen e Vllaznisë, kuqeblutë një ditë më shumë pushim- luajnë të dielën…

Java e dytë e kampionatit kombëtar të kategorisë së parë ka dhuruar sfidën Burreli- Vllaznia. Këto dy skuadra në fakt u ndeshën edhe sot, por këtë herë në takimin e…

Vllaznia B “poker” Ada- s në miqësoren e fundit para startit të kampionatit, kërkon Kategorinë e Parë…

Kampionati i kategorisë së parë starton të dielën me ndeshjet e javës së parë dhe në fushë do të jenë edhe dy ekipet e zonës së Shkodrës, “Vllaznia B” dhe…

Ish- presidenti i Federatës lëshon “bombën”: Ja pse u eleminua Italia nga botërori i këtij viti…

Ish-kreu i federatës italiane të futbollit, Carlo Tavecchio, i larguar pas dështimit të ‘axurrëve’ për t’u kualifikuar në Botëror, ka lëshuar një ‘bomb’ sa i takon atij momenti që njollosi…