Dje u konfirmua rasti i parë, rreziku nga meningjiti, mjekët tregojnë simptomat dhe si parandalohet…

Mjekët tregojnë shenjat dhe kujdesin që duhet treguar për të mos u infektuar nga sëmundja e meningjitit që përhapet përmes kollitjes dhe teshtimës. Mjekja Edlira Cenko: Është sëmundje ngjitëse dhe…

KËSHILLA TË VLEFSHME – Uji i arrave, si ta përdorni për shëndetin e organizmit…

Arrat janë shumë të pasura me acidet yndyrore omega-3 të cilat mbrojnë shëndetin e zemrës dhe trurit. Ato ulin rrezikun e sëmundjeve të trurit, sklerozës dhe Alzheimerit. Arrat janë të…

KËSHILLA TË VLEFSHME – Vlerat fanastike për një gjumë të qetë por jo vetëm, njihuni me çajin e jaseminës

Përdorimet terapeutike të çajit të jaseminës gjallërojnë trupin dhe mendjen. Çaji në fjalë ka një aromë, shije dhe vlera fantastike që duhen shfrytëzuar rregullisht. Sipas të dhënave të AgroWeb, çaji…

KËSHILLA TË VLEFSHME – Çrregullimet e ankthit, gjashtë ushqimet që ju ndihmojnë ta tejkaloni….

Njerëzit mund të bëjnë një sërë ndryshimesh në stilin e jetesës për të lehtësuar sado pak ankthin ose stresin që mund të kenë. Të konsumoni një dietë të pasur me…

KËSHILLA TË VLEFSHME – Shurupi i xhenxhefilit, si ta përgatisni për të trajtuar kollën por jo vetëm…

Shurupi i xhenxhefilit mund të përgatitet mjaft lehtë dhe të befason me shijen e mirë. Xhenxhefili është ndoshta një nga erëzat më të përdorura në botë sepse gjallëron çdo pjatë…

KËSHILLA/ Pija magjike e shëndetit që s’duhet ta humbisni në asnjë mënyrë, ujë, mjaltë e limon esëll në mëngjes…

Uji me limon është një nga mënyrat më të mira për të hidratuar organizmin dhe ofruar atij një dozë të fortë të vitaminës C. Ai përbën një kurë ideale për…