Video/ Rama provokon Berishen, Moisiu dhe Gjiknuri nuk permbahen

Ceremonia e betimit të Presidentit Ilir Meta ka shkaktuar shumë të qeshura e skena që mund t’ju kenë shpëtuar pa i parë. Në momentin që Meta dhe Nishani gjendeshin brenda…

Meta per takimin me Ramen: E pashe dhe me duket se me pa…

Gjatë intervistës së tij të parë si President i Republikës, Ilir Meta shpjegoi shmangien e takimit me kryeministrin Edi Rama pas betimit në Kuvend.I ftuar në Top Story, Meta shpjegoi…

Meta- president per Kryemadhin- kryetare LSI: Nuk vihet kollaj ne rresht

Pas gjithë habive për ‘mungesën’ e Monika Kryemadhit si bashkëshortja e Presidentit, ka ardhur edhe reagimi i parë Ilir Metës. Në një intervistë për “Top Story”, këtë herë nga zyra…

Video/ Berisha: Ne brigjet e detit ne Borsh, po derdhet nafte

Ish- kryeministri Sali Berisha ka publikuar nje video ne profilin e tij ne Facebook. Ai e ka shoqeruar me fare pak tekst duke lene te flasin me shume videoja. “Nafte…

Lista/ Cilet ishin deputetet “rebele” qe bojkotuan betimin e Metes si president

Seanca e betimit të Ilir Metës në Kuvend është betuar nga disa deputetë.  Ndër ligjvënësit të cilët nuk kanë marrë pjesë në seancë janë Tom Doshi, Erion Braçe, Ben Blushi,…

Akuza e ashper e Petrit Vasilit: Shqiperia digjet dhe kryeministri krihet…

Shkruan ne Facebook Petrit Vasili, nenkryetar i LSI: Shqipëria digjet në dhjetra vatra zjarri në të gjithë vendin. Mijëra turistë pa drita në plazhet e Shqipërisë. Mbyten pushues shqiptarë e…

Edi Rama nuk i “ndahet” Voltanes as ne Shkoder por…kujtohet edhe per Ndoken

Kryeministri Rama nuk i ndahet në dëgjesat e tij Nard Ndokës, dikur ish aleat i tij, sot deputet nga lista e Partisë Demokratike. “Ca ka Nard Ndoka 25 vjet këtu…

Damir Fazlic: U prehsh ne paqe PD

Damir Fazllic, një nga biznesmenët më të përfolur në kohën e qeverisjes së PD, ka komentuar rizgjedhjen e Lulzim Bashës nga anëtarësia në krye të PD me një diferencë të…

Presidenti serb tregohet i qarte ne lidhje me Kosoven…

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se u ka bërë thirrje qytetarëve në Serbi për një dialog të brendshëm rreth Kosovës, në mënyrë që këtë të mos ua lënë…

Asnje surprize, Rama dhe Basha urdherojne: Te gjithe ne Kuvend per presidentin e ri

Sot në ora 18.00 Presidenti i zgjedhur i Republikës, Ilir Meta betohet në Kuvend. Më pas në ora 19.30 në presidencë zhvillohet ceremonia e marrjes së detyrës së lartë të…

Nje tjeter deputet dorezon mandatin, emerohet nje zevendesues i perkohshem

Ish-deputeti socialist, Arben Çuko u emërua nga kryeministri Edi Rama Drejtor i Përgjithshëm i Burgjeve, pas rimarrjes nga PS të 5 drejtorive që iu dhanë PD-së nga marrëveshja e 18…

Zgjedhjet ne Partine Demokratike u manipuluan, do te dalin provat

Nga Astrit PATOZI Farsa e 22 korrikut me zgjedhjet tona e bën më të fortë nevojën e reflektimit të çdo demokrati për të kuptuar se kriza e Partisë Demokratike, jo…