VIDEO/ Ministri i Ramës shigjeton buxhetin: Rritja 10% e pensioneve sa një kofshë pule

Ministri Pandeli Majko duke folur për buxhetin ka shigjetuar qeverinë. Ai ka thënë se ky buxhet duhet ri parë edhe njëherë, pasi duhet ndryshim në rritjen e pensioneve. Ai ka…

Prishja me Ben Blushin, flet ish deputetja e Shkodres Hafizi: Jam e renduar psikologjikisht

Mimoza Hafizi, bashkëthemeluesja e LIBRA-s i ka dhënë lamtumirën Ben Blushit. Në një prononcim zonja Hafizi nuk do të komentojë e-mailet e publikuara në media ku Blushi e tejkalonte etikën,…

Flet “baba Taku”: LSI gaboi qe refuzoi koalicionin me PS…ja cfare kam ne”canten e zeze”

Spartak Braho e konsideron një gabim të rëndë të LSI-së refuzimin e koalicionit me PS në zgjedhjet e fundit. “Sic dihet ne zgjedhjet e vitit 2017 te dy forcat politike…

Shperthen tek “Libra”, Blushi- Hafizit: Pension te mbare Moza…une nuk ndaj asgje me hileqaret

Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi dy nga themeluesit e LIBRA-S i kanë dhënë lamtumirën njëri tjetrit, me anë të një komunikimi të ashpër nëpërmjet mesazheve me email. Disa emaile të…

Rama dhe Peleshi vizite ne nje therrtore ne Shkoder: Qeveria aksion per sigurine e konsumatorit

Qeveria shqiptare dhe konkretisht ministria e linjës prej disa javësh ka nisur një aksion kontrollesh në të gjitha thertoret e vendit për të garantuar kushtet optimale.  Pavarësisht se shumica e…

Levizja e papritur e Ilir Metes, emeron ish- kryespiunin Bahri Shaqiri keshilltar per sigurine ne Presidence

Ish-drejtori i SHISH, Bahri Shaqiri është emëruar Këshilltar i Presidentit Ilir Meta për Çështjet e Sigurisë Kombëtare. Kush është Bahri Shaqiri Para emërimit të tij si Këshilltar i Presidentit, Shaqiri…

Shkarkohet drejtori i portit të Shëngjinit, emërohet njeriu i Arben Ndokës

Duket se pas prishjes së koalicionit mes LSI-së dhe PS-së, dhe pas fitores së kësaj të fundit e vetme në zgjedhjet e 25 qershorit, ka nisur edhe hakmarrja ndaj zyrtarëve…

INTEGRIMI NE BE/ Majlinda Bregu “dekripton” Mogherinin, mesazh dhe PD-se: Vërtitet si mullinjtë e erës

Nga Majlinda Bregu Pse Mogherini tha qe 2018 eshte vit unik per Shqiperine dhe rajonin? 1. Ballkani Perëndimor nuk mund të qëndrojë përgjithmonë në listë pritje për anëtarësim, për më…

Shkarkohet nje tjeter drejtor i rendesishem i LSI-se, eshte djali i xhaxhait i deputetit (emri)

Shkarkohet nga detyra drejtori i Portit të Shëngjinit, Gjovalin Tushaj. Ai ka mbajtur për 4 vite këtë detyrë kur LSI ishte në koalicion me PS në mandatin e parë qeverisës.…

Integrimi ne BE, e pranon edhe Rama: Reformat, rrugëtim i vështirë!

Shkruan ne Facebook kryeministri Edi Rama: Reformat nuk janë shëtitje po rrugëtime të vështira. Të bësh shtet është e lehtë ta thuash, po duhen përpjekje të mëdha ta bësh. Por…

Kryebashkiaku me i pasur ne vend, reagon qytetari i pare i Pukes: Pasurine time e kam vene…

Të nderuar bashkqytetar të bashkisë Pukë! Nisur nga zhurma mediatike lidhur me pasurin time, më lejoni t’ju garantoj se pasuria ime është ajo që ishte para se unë të isha…

Berisha “i di” te gjitha: Ja pse mbeti jashte kabinett ndrikull Mimi Kodheli

Shkruan ne Facebook ish- kryeministri Sali Berisha: “Ja pse mbeti jashtë kabinetit ndrikull Kodheli! sb “Përshëndetje Doktor. Një burim shumë i afërt me ish-ministren e mbrojtjes Kodheli me tha dje…