Ceshtja “Ballisti”, Rama tregon cfare ka folur me homologun kroat

Pasi nisi kontaktet me autoritetet kroate për ekstradimin e Ismail ‘Ballist’ Morinës drejt Serbisë, kryeministri i vendit Edi Rama ka bërë një tjetër veprim. I ndodhur sot në Samitin e…

Foto/ Zjarret, deputeti socialist jep shembullin i pari duke ndihmuar per shuarjen

Shkruan ne Facebook deputeti i PS Taulant Balla: Ka nisur puna për vënien në kontroll të zjarrit në Krastë të Elbasanit. Ndërkohë pas kërkesës për mbështetje drejtuar Ministrisë së Mbrojtjes…

Jep doreheqje pa pritur shkodrania, drejtoreshe e rendesishme ne Kryeministri

Drejtoresha e COD në Kryeministri, Qendrës për Dialog dhe Komunikim, Falma Fshazi, ka dhënë dorëheqjen nga detyra e rëndësishme që ka mbajtur prej vitit 2013. Lajmin e ka bërë publik…

Basha akuzon qeverine se ka vjedh zgjdhjet, ne krah ka nje minister te kabinetit Rama

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pati mbrëmë një darkë pune me kongresmenët Devin Nunes, Kryetar i Komisionit për Inteligjencën në Kongresin amerikan, dhe Rick Crawford, anëtar i këtij komisioni.…

Drejtoret e spitaleve vijojne te sfidojne kryeministrin, nuk japin doreheqje, arsyeja…

Drejtorët e spitaleve rajonale vijojnë punën edhe 24 orë pas kërkesës së Kryeministrit Rama për dorëheqje. Shumica e tyre mbeten në detyrë me pretendimin se nuk mund të braktisin detyrën kur…

Exclusive/ Kryebashkiaku i Lezhes largon nga puna me “nje te rene te lapsit” 100 punonjes

Burime te besueshme i thane ShkodraWeb se diten e djeshme (te marten) jane larguar nga puna ne Bashkine e Lezhes rreth 100 punonjes te saj. Mesohet se largimet jane bere…

Ligji i cuditshem: Denohen ata qe punesojne grate, por jo dashnoret ne administrate

Qeveria franceze ka miratuar në ligj që është kontradiktor për vetë formën e aplikimit të tij. Ligji i propozuar nga presidenti Emmanuel Macron ka si qellim të luftojë nepotizmin në…

Kupola e re drejtuese e PD, kush bie dhe kush ngrihet

Muaji shtator do të sjellë ndryshime mjaft të rëndësishme në kupolën drejtuese të Partisë Demokratike. Kryetari i rizgjedhur Lulzim Basha do të ndërmarrë një spastrim të partisë nga kundërshtarët, duke…

Berisha: Rama u thote krimineleve shkoni me pushime, perndryshe ju kap

Nga Sali BERISHA Ultimatumi i 1 gushtit! Rama, krimineleve: Shkoni me pushime se perndryshe do ju kap! Te dashur miq! Edvin Kristaq Rama zgjodhi si rastesisht 1 gushtin per t’ju…

Drejtoret e Spitaleve sfidojne Ramen: Nuk japin doreheqjen per 24 ore!

Drejtorët e spitaleve rajonale sfidojnë kryeministrin Rama, i cili iu dha vetëm 24 orë kohë që ata të japin dorëheqjen dhe të largohen nga detyra. Dje, kreu i qeverisë në…

Luan Rama: Ja ku gabuan Rama e Demiraj per listen e 124 te implikuareve me drogen

Skruan ne Facebook Luan Rama, nenkryetari i LSI-se: Kryeministri e më pas edhe Ministri i Brendshëm, deklaruan se disponojnë një listë me 124 emra të implikuarish në veprimtarinë kriminale të…

Kalimet nga LSI tek PS, shperthen deputeti demokrat: Paraja eshte Zoti i tyre

Shkruan ne Facebook Ervin Salianji, deputet i zgjedhur i PD me 25 qershor: Paraja eshte zoti i tyre! Rilindja e turperoi veten duke treguar perbuzje per te gjitha virtytet njollosi…