Jep doreheqje nenkryetarja e Bashkise, propozuar nga LSI, cahet mazhoranca

Brunilda Paskali ka dhënë dorëheqjen nga nënkryetare e Bashkisë së Tiranës. Vendimin e saj, Paskali e bëri publik përmes një konference për mediat. Brunilda Paskali ishte përfaqësuese e Lëvizjes Socialiste për…

Presidenti Meta takohet me ambasadorin Lu ne presidence, diskutohet “drejtesia”

Tre ditë pasi ka marrë zyrtarisht postin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka pritur në një takim ambasadorin e SHBA në vendin tonë, Donald Lu. Burime për…

PS nis analizen ne qarqe per zgjedhjet e 25 qershorit, ne Shkoder caktohet Alket Hyseni

Partia Socialiste ka nisur analizën në të 12 qarqet e vendit mbi rezultatin e 25 qershorit, duke evidentuar kontributin, suksesin apo dështimin e çdo funksionari. Report TV ka mësuar se…

Mesila- Bashes: Behu njehere lider i PD e pastaj fol per PDIU

Ne nje postim ne Facebook, Mesila Doda, deputete e PDIU, shkruan: Kryetari I PD, ende ne bashkeqeverisjen e lugës se 18 qershorit, sot akuzoi PDIU per voten e saj ne…

PD: Bashkimi i votave PS- LSI kushtoi 240 milione euro

Ne nje deklarate te shperndare per mediat nga Partia Demokratike thuhet: Vota e bashkimit PS/LSI vlen 240 milionë euro. Kjo është e vetmja e vërtetë nga mbledhja e djeshme e…

LSI perjashton dy keshilltaret bashkiake qe shiten voten e tyre

Koordinatorja e LSI-se ne Keshillin Bashkiak te te Tiranes, Erjona Bixha, permes nje dalje publike, ka njoftuar: Me vendosmerine për të mos lejuar askënd të përdorë atribute të përfaqësimit politik…

Topalli: 70% e antaresise nuk moren pjese ne farsen e Bashes, eshte kryetar jolegjitim

Shkruan ne Facebook Jozefina Topalli, deputete e Shkodres: 70% e antaresise se PD nuk kane marre pjese ne farsen e Lulzim Bashes. Ata e kane refuzuar me shume percmim. Lulzim…

Kryemadhi- Bashes: Nuk blihemi, trego si u blene votat me 25 qershor…

Shkruan ne Facebook Monika Kryemadhi, kryetare e LSI: Vendimi i këshilltarëve të LSI për çmimin e ujit dhe ndërtimin e shkollave në Tiranë ishte qëndrimi dinjitoz i një force politike, që…

Rama e do kryetar parlamenti, Ruci nxjerr perpara Majkon…

Edi Rama ka deklaruar në “Top Story” se Gramoz Ruçi do të jetë në krye të Parlamentit të ri, pasi Ilir Meta u betua President. Për mua 100 për qind…

Keshilltari i LSI ja plas Luan Rames: Nga une e ke mandatin e deputetit ne Tirane

Keshilltari i LSI-se ne Bashkine Tirane ja plas ne turinj deputetit te zgjedhur te kesaj partie ne Tirane. Ne nje status ne Facebook, Agim Kraja shkruan: “Falënderoj zotin Luan Rama…

Patozi: Basha ju ul ne gjunje Metes ,por u hodh ne krahe Rames…

Nuk kanë kaluar shumë ditë që Basha u rizgjodh në krye të PD-së, e megjithatë Patozi me sa duket nuk ka ndërmend të dorëzohet duke qenë tij dhe drejtimit që…

Berisha akuzon policine per vrasjen e 1 personi dhe plagosjen e 3 te tjereve ne Borsh

Shkruan ne Facebook ish- kryeministri Sali Berisha: I riu Enea Myftaraj, qe u masakrua me thika ne Borsh, 30 minuta para vrasjes kerkoi ndihmen e policise. Çunat e krimit i…