Duket e pabesueshme por Astrit Patozi uron Lulzim Bashen…

Shkruan ne Facebook Astrit Patozi, deputet i PD: URIME LULZIM! Urime Lulzim! Nuk na ke zhgënjyer kurrë. Farsa jote realisht po kapërcen çdo imagjinatë. Unë e parandjeva dhe e paralajmërova…

Zyrtare, ne zgjedhjet per kryetar te PD moren pjese 57% e antaresise

Komisioni i Opreacioneve Elektorale ne PD bën me dije se per zgjedhjen e kryetarit te ri te partise kanë votuar 59.766 anëtarë ose 57% e anëtarësisë së Partsië Demokratike. Sipas…

Topalli tregon se cfare do te beje tani e tutje qe nuk do jete me deputete

E ftuar në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa në News24, deputetja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, ka folur edhe një herë për rrezikun që i kanoset PD-së nëse…

Zgjedhjet PD, pjesemarrja ne Shkoder ne oren 18:00 ishte 28%

Pjesemarrja ne votimin per zgjedhjen e kreut te ri te PD nuk ka qene ne nivele te kenaqeshme. Fenomeni verehet sidomos ne qytetet me te medha te vendit. Shkodra si…

Patozi zgjedhesve demokrate: Me voten tuaj sot jane tallur mizorisht

Shkruan ne Facebook deputeti i PD Astrit Patozi: “Me keqardhje konstatoj që me votën tuaj të sinqertë sot janë tallur mizorisht. Lulzim Basha kryesisht, por ndoshta edhe të tjerë. Natyrisht, që…

Topalli: Edhe Berisha i shqetesuar, vetem Basha nuk ka ndjesi njerezore

Deputetja e PD, Jozefina Topalli, tha se e sheh ish-kryeministrin Sali Berisha të shqetësuar në deklaratën e tij të sotme gjatë votimit për kryesinë e Partisë Demokratike, ku kandidojnë Lulzim…

Zgjedhjet PD, Jemin Gjana pergenjeshtron Selamin: Procesi i rregullt dhe korrekt!

Kreu  i Komisionit Zgjedhor në PD, Jemin Gjana në një dalje publike kur kanë mbetur dhe 1 orë e 30 minuta nga përfundimi i zgjedhjeve brenda partisë, tha se deri…

A po paralajmeron Selami mosnjohjen e rezultatit te zgjedhjeve ne PD?

Në një deklaratë për mediat të bërë rreth 2 orë nga mbyllja e procesit zgjedhor, kandidati për kryetar të PD, Eduard Selami ka akuzuar rivalin e tij Lulzim Basha se…

Eduard Selami denoncon perfshirjen e krereve vendore ne PD ne favor te Bashes

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami ka dalë në një konferencën për mediat nga selia blu. Selami ka denoncuar pjesëmarrjen e kryetarëve të degëve të PD në këtë…

Pervec Bashes e Selamit votohet edhe per…Olldashin

Në zgjedhjet e sotme për kreun e ri të PD-së nuk kanë munguar të papriturat. E tillë është kjo fletë votimi, ku një anëtar i PD-së nuk ka zgjedhur as…

Zgjedhjet ne PD, ne oren 14:00 kane votuar mbi 31%, pritet rritje pasdite

Komisioni i Operacioneve Elektorale ne PD njofton: Kur na ndajnë rreth 4 orë nga mbyllja e procesit të votimit për zgjedhjen e kryetarit të ri të PD-së, Komisioni i operacioneve…

Zgjedhjet ne PD, deri ne oren 12:00 pjesemarrja e ulet, vetem 21%

Komisioni i Operacioneve Elektorale ne PD njofton: Deri në orën 12:00 në 12 qarqe e vendit kanë votuar 22.568 anëtarë, nga 103.952 anëtarë. Sipas qarqeve, shifrat jane si me poshte:…