“Refuzohet në Luksemburg hapja e negociatave me Shqiperinë në vitin 2019!”

Shkruan në Facebook ish- kryeministri Sali Berisha: “Refuzohet ne Luksemburg hapja e negociatave me Shqiperine ne vitin 2019! Te dashur miq, Franca, Hollanda, Danimarka hodhen poshte propozimin per hapjen ne…

“KLP e KLGJ nuk krijohen, të na rrojë shoku Edvin dhe ministri i Brendshëm…”

KLGJ dhe KLP (ju siguroj që nuk janë emra pesticidesh) janë dy institucionet themelore të funksionimit të sistemit të drejtësisë. Asnjëra nuk është krijuar, duke shtuar mjegullën në sistem dhe…

3.4 MLN EURO NË PORT/ Berisha reagon për herë të parë për Ballën dhe…publikon dy foto

Ish- kryeministri Berisha ka reaguar vetëm para pak minutave lidhur me 3.4 milion euro të kapura në dy makina që vinin nga Gjermania dhe ku sipas opozitës, është i përfshirë…

FOTO/ Rama përfshihet në çështjen “Xhaka & Shaqiri”, kërkon mbështetje për pagesën e gjobës së vënë nga FIFA

Edhe kryeministri Edi Rama është përfshirë në polemikat dhe mbëeshtetjen për Xhakën e Shaqirin, për demonstrimin e shqiponjës pas ndeshjes me Serbinë. Madje shefi i qeverisë ka bërë thirrje për…

PD i përgjigjet Ballës: Pse nuk zgërdhihesh më për Toyota-n o derrkuc i dhjamosur?

Taulant Balla, një derrkuc i dhjamur nga paratë e drogës që pastron bashkë me bandën e Elbasanit, sot nuk u zgërdhi. Taulantit i ka ikur zgërdhirja. Taulantit i ishte tharë…

Balla reagon për “lidhjet me Toyota 3.4 milionë euro”: Bashës do t’i nxjerr të enjten…

Akuza nuk qëndron në asnjë përqindje të saj, kjo akuzë është nxjerrë nga goja e zotërisë në një moment të papërgjegjshmërie në një seancë ku qeshnim me përpjekjen donkishoteske të…

FOTO/ Rama uron “mirëmëngjes” duke treguar shifrat e punësimit në 2013-ën dhe këtë vit

Si çdo ditë, edhe sot kryeministri Edi Rama ka uruar mirëmëngjein për ndjekësit e tij në Facebook. Këtë herë, ai ka preferuar të publikojë një grafik ku shihen shifrat e…

FOTO/ Kryemadhi vizitë në SHBA, i dorëzon Kishës Katolike relikte të martirëve të besimit të dhuruara nga Massafra

Shkruan në Facebook kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi: “Gjatë vizitës time në SHBA, të premten më datë 22 u ndala në Arlington, ku mora pjesë në meshën multinacionale të dioqezës…

DOKUMENTI/ PD me një kompani të re lobuese në SHBA, do e paguajë 40 000 USD në muaj

Partia Demokratike do vijojë të lobojë në SHBA, pavarësisht nga zërat të lobimit me rusë në 2017, të cilëve u janë paguar shuma të konsiderueshme nga selia blu, ndërsa në…

3.4 MLN EURO NË PORT/ PD nuk i ndahet Ballës: Ishe ti garanti për hyrjen e parave në Shqipëri… (video)

Partia Demokratike me anë të deputetit Enkelejd Alibeaj, ka reaguar edhe njëherë në lidhje me kapjen ne sasisë prej 3.4 milionë eurove në Durrës. Aliabeaj tha se garant për hyrjen…

Eurot e sekuestruara në Durrës, LSI hidhet në sulm: Qeveria po pastron paratë e drogës…

Shkruan në Facebook sekretari i Përgjithsëm i LSI-së Endrit Brahimllari: “Kjo është fytyra e një qeverie kriminale të lidhur me trafiqet. Kryeministri dhe banda e tij tani po mundohen me…

“Garant për futjen e thasëve me euro në port”, Balla reagon pas akuzës së Bashës…

Pas akuzave të kreut të PD-së, Lulzim Basha, se Balla ishte garanti për hyrjen e 3.4 mln eurove me makina nga Belgjika, vjen reagimi i kreut të grupit të PS-së.…