“Shkojmë në gara pa asnjë lek…”, flet kampioni shkodran Izmir Smajlaj: Asnjë falënderim nga Ministria, por dhe as shpërblim

Izmir Smajlaj e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme vitin 2020. Kampion Ballkani të shtunën në Stamboll në salla të mbyllura me 7.91 metra dhe të dielën…

INTERVISTA – Rrëfehet mjekja shkodrane që la Shqipërinë për Italinë, lidere e mjekëve të huaj në vendin fqinj…

E lindur në Shkodër, në Shqipëri, ka frekuentuar Universitetin Zonja e Këshillit të Mirë në Tiranë për tu transferuar në Itali dhe të bëhej koordinatore e mjekëve të rinj të…

“Kacifas ‘ia ka hequr vetes’, RENEA nuk ka përgjegjësi”, ekspertiza mjeko- ligjore i mbyll gojën pretendimeve greke

Kostandinoa Kacifas “ia ka hequr vetes”. Ky është përfundimi i ekspertivës mjeko-ligjore të policisë shkencore për ngjarjen e ndodhur në Bularat të Gjirokastrës më 28 tetorit 2018 kur shënohej dita…

Aktori i njohur emërohet në drejtimin e institucionit të rëndësishëm, qeveria Rama i beson detyrën e…

Agim Bajko është do të jetë drejtori i ri i Teatrit të Kukullave. Vendimi është marrë dje nga Këshilli i Ministrave, ndërsa propozimin për emërimin e tij e bëri Ministria…

“Goditje nën brez për të më…”, u përfol për një video kompromentuese me Sorecën, zv.ministrja e brendshme flet për herë të parë

Zëvendësministrja e brendshme Romina Kuko në daljen e saj të parë jashtë kostumit zyrtar të politikës, ka zgjedhur për të rrëfyer jetën dhe pasionet e saj. E përfolur për një…

“Këta çunat kanë kurajon e të paaftit ose amatorit”, filmi i Mamaqit, flet troç Trebicka: Dalja e Ramës aty është…

Mbrëmë në “Provokacija” me Mustafa Nanon ishte i ftuar aktori i njohur Alfred Trebicka, ku edhe ka folur për situatën në të cilën është përfshirë kinemaja në Shqipëri.  Trebicka u…

PERSONAZH – Vajza e vogël e hirshme, Juli Shllaku arsimtarja që lanë në haurin e kalit tregon si shpëtuan fletoret me poezi të të atit

Juli ka qenë një vajzë e vogël e hirshme kur ia pushkatuan të atin. Ajo është ende e hirshme, ende e vogël, imcake dhe është ende vajza që kërkon të…

“Mbreti” nuk shihet prej kohësh në publik, djali i tij tregon problemin shqetësues për legjenden Pele…

Legjenda 79 vjeçare nuk është parë në publik kohëve të fundit derisa nuk ka arritur që të rehabilitohet nga operimi në ije. Legjenda e Brazilit Pele vuan nga depresioni dhe…

FOTOLAJM – Julian Deda i bashkohet “OFL”-së dhe bën paralajmërimin e fortë…

Aksioni anti-KÇK që ka nisur qeveria duket se ka frymëzuar edhe aktorin e humorit Julian Deda. Në një postim të tijin në Instagram, aktori shfaqet i veshur me uniformë policie…

MINUTA E FUNDIT – Ndërron jetë në moshën 86- vjeçare diva e muzikës shqiptare…

Raportohet se ka ndërruar jetë legjenda e muzikës shqipe, Nexhmije Pagarusha. Familjarët njoftojnë se ka vd.e.kur në moshën 86-vjecare ylli i muzikës shqip. Vajza e saj, Cuce Pagarusha ka publikuar…

Ndrërron jetë në moshën 103- vjeçare “Spartacus”, ylli i kinemasë interpretoi më shumë se 92 role…

Eshtë ndarë nga jeta në moshën 103 vjeçare Kirk Douglas. Me më shumë se 92 role, përfshirë 75 filma, Douglas konsiderohet superylli më i madh i të gjitha kohërav Legjenda…

Ndahet nga jeta regjisori shqiptar, aktroi edhe në kinematografi…

Ndahet nga jeta në moshën 80-vjeçare regjisori Xhezair Dafa (1940-2020). Xhezair Dafa u lind në Borsh. Studimet e larta i kreu në degën e “Aktrimit” në shkollën e lartë “Aleksandër…