FRYMËZIM – “Në darkë apo mëngjes, ajo duhet të kthehet në shtëpi tek vajza e sëmurë”, Bona infermierja e Infektivit…

Kjo është Valbona, një nga dhjetëra e më shumë infermiere që në Shqipëri por përballen në vijën e parë me pandeminë. Fytyra e saj tashmë po përcillet në të gjitha…

FOTOLAJM – “Dhe me mu lut Edi Rama me dal jasht, nuk dal”, ja çfarë i bën kokës futbollisti shkodran dhe sfida për kolegët

Të shumta kanë qenë sfidat e futbollistëve, në këto ditë të vështira izolimi për shkak të korona virusit. Më e reja është… sfida e qerosit. Ka qenë mesfushori i Tiranës,…

FOTOLAJM – Pak pasi mbajti fjalim para kombit, kancelarja Merkel shfaqet në supermarket duke mbajtur rradhën…

Kancelarja gjermane, Angela Merkel jep një shembull të mirë në supermarket. Ajo u fotografua dje nga Bild Zeitung, tabloidi gjerman më i shitur, rreth orës 5 të pasdites, me të…

E TRISHTË – Ndërron jetë ish- presidenti i suksesshëm, tre ditë më parë u paraqit në spital, doli pozitiv me…

Lorenco Sanz, i cili ishte president i Realit të Madridit nga viti 1995 deri në vitin 2000, është ndarë sot nga jeta prej korona virusit. Sanz, në moshën 76-vjeçare kishte…

Ndahet nga jeta instrumentisti i Estradës Profesioniste dhe Teatrit “Migjeni” në Shkodër…

Intrumentisti i Estradës Profesioniste të Shkodrës dhe Teatrit Migjeni, Memli Salabegu, është ndarë nga jeta në moshën 67 vjeçare. Lajmi është dhënë në rrjetet sociale nga “Teatri Migjeni, Shkodër”, të…

Ndahet nga jeta gazetari dhe publicisti i njohur, humbi betejën me sëmundjen e rëndë…

Ndahet nga jeta në moshën 77-vjeçare gazetari i njohur Aleko Gjergo. Mësohet se ai vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë, të cilën nuk e ka mundur dot. Aleko…

DOKUMENTI – Baton Haxhiu lë pas 11 viteve Klan Kosovën për të hapur media me 100 lekë në Shqipëri, “i vjedh” emrin Postës Shqiptare

Baton Haxhiu, gazetari i njohur kosovar dhe me nënshtetësi shqiptare, ka lënë Klan Kosovën, televiyion që e themeloi në vitin 2009. Haxhiu mësohet se do të nisë një aventurë tjetër,…

FOTOLAJM – “Sot erdhi në jetë djali jem Arbri!”, aktori i njohur i humorit, shkodrani Tan Brahimi ka një mesazh për shqiptarët

Aktori i njohur i humorit, shkodrani Tan Brahimi, ka sot një gëzim të veçantë. Aktori i spikatur i “Al Pazar” është bërë baba i një djali dhe gëzimin e ka…

“Deputeti ti qëndrojë 200 metër larg gruas dhe djalit të tij…”, Kujtim Gjuzi subjekt i urdhrit të mbrojtjes nga gjykata

Kujtim Gjuzi, kryetari i Partisë Konservatore dhe deputeti i Parlamentit Shqiptar si pjesë e “opozitës së re”, është urdhëruar nga gjykata ti qëndrojë 200 metra larg bashkëshortes dhe djalit të…

FOTOLAJM – Kampionia Majlinda Kelmendi me nderimin më të madh të mundshëm në Pejë…

Majlinda Kelmendi është ne “qiellin e shtate”, teksa në vendlindjen e saj në Pejë është zbuluar shtatorja e xhudistes. Kampione Europe, Kelmendi ka ngritur larg flamurin shqiptar, duke u vlerësuar…

Ndahet nga jeta gazetari, publicisti dhe shkrimtari i njohur shqiptar…

Ndahet nga jeta publicisti dhe shkrimtari Vasil Tabaku. Në lidhje me lajmin ka reaguar kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili theksoi se me emrin dhe zërin e Vasil…

“Kur vuri operën “Mrika”, Enver Hoxha e përgëzoi dhe i kërkoi edhe për Skënderbeun”, deshmia e vëllait të kollosit Prenkë Jakova…

Publikohet historia e panjohur të Prenk Jakovës me origjinë nga Gjakova por i lindur dhe i rritur në qytetin e Shkodrës. Në moshën shtatë vjeçare, i nxitur nga i jati,…