Greqia në “darën” e virusit, rritet numri i jetëve të humbura dhe të infektuarëve…

Numri i jetëve të humbura dhe të infektuarve në Greqinë fqinje është rritur. Sikurse raportojnë mediet vendase 56 është numri i rasteve të raportuara ditën e djeshme, duke e çuar…

Ndërron jetë në Itali mjeku i njohur shkodran, përfaqësues i denjë i një familje intelektuale të qytetit…

Është ndarë nga jeta në moshën 90 vjeçare në Në itali ku edhe jetonte, një nga mjekët e njohur shkodran, doktor Agostin Dema. Lajmin e ka dhënë përmes një postimi…

VIDEO – Mjeshtri i Madh Besnik Çinari feston sot ditëlindjen, edhe 100 pranvera të tjera duke nisur nga sot….

Mjeshtri i humorit shkodran e shqiptar Besnik Çinari, feston sot ditëlindjen. Një nga emrat më të spikatur të estradës shqiptare ndër vite, mbush plot 66 pranvera. ‘inari pa më të…

Nga Shkodra në Amerikë, çfarë thonë kolegët që e njohën e punuan me Mjeshtrin e Madh Gëzim Kruja…

Ndarja nga jeta e Mjeshtrit të Madh Gëzim Kruja, ka sjellë reagimin e natyrshëm të shumë kolegëve të tij. Nga të gjitha anët e Shqipërisë, jashtë saj, nga Amerika e…

VIDEO HOMAZH – Ndahet nga jeta Mjeshtri i Madh i humorit shkodran e shqiptar Gëzim Kruja…

Një lajm i trishtë për Shkodrën e Shqipërinë ai i ndarjes nga jeta të Mjeshtrit të Madh të humorit shkodran e shqiptar Gëzim Kruja. Me një karrierë të shkëlqyer në…

“… Fluturoj dhe shtërg i fundit”, për Skënder Drinin…

(Malli i një miku- ndërmendje pa arsye kalendarike, as konkurrencë e pamerituar miqësie) Bashkudhëtarët e rrugës së jetës janë të paparashikueshëm. Ka që shfaqen e zhduken shpejt; ka që lindin…

FOTO – Shkodranët dhe shqiptarët e Amerikës, krenarë për ta edhe në ditët e vështira të pandemisë…

Nju-Jorku vazhdon të paraqesë rrezikun më të lartë të të infektuarve nga Co vid-19. Në mbarë Amerikën, bizneset dhe çdo gjë tjetër është e mbyllur. E në këtë sfidë për…

“Kanë dërguar 30 mjekë dhe mua më emocionoi shumë kjo gjë”, prezantuesja e njohur italiane falenderon Shqipërinë…

Prezantuesja e njohur italiane, Barbara D’Urso falënderoi mbrëmjen e djeshme Shqipërinë për dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve në Itali në ndihmë të stafeve italiane që përballen me pandeminë. Në…

Modeli lezhjan i martuar me miliarderen kineze, nis drejt Shqipërisë 200 mijë maska për mjekët…

Modeli shqiptar Rolando Lekaj, i cili është martuar prej dy vitesh me biznesmenen shumë të fuqishme miliardere nga Kina, me të cilën ka edhe një djalë, ka kthyer kokën tek…

FRYMËZIM – “Në darkë apo mëngjes, ajo duhet të kthehet në shtëpi tek vajza e sëmurë”, Bona infermierja e Infektivit…

Kjo është Valbona, një nga dhjetëra e më shumë infermiere që në Shqipëri por përballen në vijën e parë me pandeminë. Fytyra e saj tashmë po përcillet në të gjitha…

FOTOLAJM – “Dhe me mu lut Edi Rama me dal jasht, nuk dal”, ja çfarë i bën kokës futbollisti shkodran dhe sfida për kolegët

Të shumta kanë qenë sfidat e futbollistëve, në këto ditë të vështira izolimi për shkak të korona virusit. Më e reja është… sfida e qerosit. Ka qenë mesfushori i Tiranës,…

FOTOLAJM – Pak pasi mbajti fjalim para kombit, kancelarja Merkel shfaqet në supermarket duke mbajtur rradhën…

Kancelarja gjermane, Angela Merkel jep një shembull të mirë në supermarket. Ajo u fotografua dje nga Bild Zeitung, tabloidi gjerman më i shitur, rreth orës 5 të pasdites, me të…