Piktori shkodran Simon Rrota rikthehet me “Po shkruej për vendin e për Shkodrën”…

“Po shkruej për vendin e për Shkodrën”. Kështu titullohet libri i sapobotuar me ditarin e mbajtur nga piktori i njohur shqiptar Simon Rrota. Libri fillon me shënime e ngjarje emocionuese…

Mesazhi i ashpër i Guljelm Radojës për Erion Veliajn: Je askushi! Ja ku më ke përballë, po të sfidoj…

‘Artisti i Merituar’, Guljelm Radoja iu bashkua dje protestës për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, duke vlerësuar aktorët dhe qytetarët që rezistuar prej javësh. Gjatë fjalës që mbajti jashtë ambienteve të…

FOTO/ Aktori i madh Zef Deda ka ditëlindje, urimi me i veçantë dhe me nota humori i vjen nga brenda familjes…

Aktori i madh i humorit shqiptar Zef Deda ka ditëlindjen. I biri, edhe ai aktor i njohur, Julian deda ka postuar një status shumë të veçantë në rrjetet sociale, kushtuar…

Dënohet me 2 vite burg me kusht, por nuk do të qëndrojë asnjë sekondë prapa hekurave…sepse paguan

Problemit të Cristiano Ronaldos me autoritetet spanjolle për evazion fiskal i ka ardhur fundit. Ai përfundimisht është dënuar me dy vite burg me kusht, dënim të cilin nuk do ta…

22- vjetori i ekzekutimit të drejtorit të përgjithshëm të Burgjeve Bujar Kaloshit, letra prekëse e vajzës për të atin…

I shtrenjti babi im, Sot behen plot 22 vite qe kur dora kriminale qelloi mbi ty duke te marre jeten ne nje moshe fare te re (40 vjec). Nuk mund…

FOTO/ U ripaarua para një viti, shkatërrohet me kazmë sërish ylli i Trump në bulevardin e famshëm…

Ylli i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump në Walk of Fame në Hollywood, është shkatërruar nga një vandal me një kazmë. Incidenti ndodhi një vit pasi ylli u riparua pas…

PROFIL/ Piktori e politikani shkodran që jetoi e punoi në Londër

Të dëgjosh sot për shqiptarë të suksesshëm në Evropë nuk është diçka e rrallë, pasi me liberalizimin e sistemeve politike, gjithçka mund të ndodhë. Por, kur bëhet fjalë për fillimin…

INTERVISTË E RRALLË/ Këngëtarja dhe aktorja shkodrane Aneta Nikaj kishte aq ëndrra të bukura, sa… (video)

Mendonte se e kishin harruar. Për të larguar pluhurin e harresës, pluhurin e viteve, shpesh herë e vetme në dhomë, sillte nëpër mend jetën e saj. E sillte si në…

Kush është Miss-i me origjinë nga Shkodra që braktisi Amerikën për dashurinë në Shqipëri

Ish-miss Universe Albania, Fjoralba Dizdari, e ftuar në “Pushime on Top” ka rrëfyer gjithçka për karrierën e saj si modele në Amerikë dhe historinë e dashurisë që e bëri të…

NDODH EDHE KËSHTU/ Gjen çantën me mijëra dollarë në aeroport…shqiptari ia kthen të zotit… (intervista)

Do t’ju njohim sot me një histori njerëzore, që edhe pse jo shumë shpesh ndodh, është mbresëlënëse. Një i ri nga Kosova, i cili jeton prej kohësh në Shtetet e…

INTERVISTA E RRALLË/ Gjosho Vasia një nga kollosët e humorit shqiptar që nuk mori kurrë atë që meritonte

Gjosho Vasia është një nga emrat më të njohur të humorit shkodran e atij shqiptar. Pavarësisht se ai në fillim të viteve 1990 u zhvendos për të jetuar me familjen…

“Mr. Bean” ka vdekur? Njoftimet e fundit në rrjetet sociale shqetësojnë fansat e aktorit

Legjenda e komedisë dhe aktori Roëan Atkinson i njohur si “Mr Bean” është bërë edhe një herë subjekt i lajmeve të rreme për vdekjen e tij. Disa postime se është…