“Atje nuk pj#rdh njeri për diktatorët”, Julian Deda tregon qytetin ku mund të festohet nesër pa kufizime nga pandemia

Aktori shkodran i humorit, Julian Deda, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale për mbylljen e vendit gjatë fundjavës. Deda ka thënë se nuk ndodh në asnjë vend të…

“Mjaft më me pérbindshá”, kush është këshilltarja socialiste që i dha dórëheqjen Veliajt ditën që u shémb Teatri

Një prej anëtareve të Këshillit Bashkiak të Tiranës ka dhënë dórëheqje më 17 maj, ditën kur u shèmb ndërtesa e Teatrit Kombëtar. Genta Mezini shkruan se dórëheqjen ia ka dërguar…

“Kryeministri i lirë të tregojë të vertetën…”, “Brisida e Tatimeve” flet për hetë të parë për “divórcin” me “Rilindjen”…

Për herë të parë Brisida Shehaj rrëfen largimin e saj nga Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve. E ftuar në emisionin “Tempora” të Sonila Meços, Shehaj thotë se arsyet se largimit…

FOTOLAJM – Aktori i madh shqiptar në karrige me rrota, mësohet arsyeja dhe gjendja shendetësore

Mjeshtri i madh, Mirush Kabashi sapo ka përfunduar radiotérapinë. Aktori i mirënjohur, prej dy vitesh vuan nga një sëmúndje e rëndë dhe vazhdimisht ka bërë përpjekje të mëdha për shëndetin…

INTERVISTA – Studenti i “Arteve” që u kthye në simbol të prótestës, pse nuk tregon shenjat e prángave në duart e tij…

Në Tiranë, Blendi Shahu është njëri nga të rinjtë e shumtë, që policia arrèstoi të dielën gjatë prótestave spontane të qytetarëve pas shémbjes së Teatrit Kombëtar. Ai është një artist…

“Agjëroi 21 Ramazane me një qepë në burg”, historia e pabesueshme Hafiz Sabri Koçit, kryetarit të parë të KMSH-së

Të agjërosh në burgjet e diktáturës për 21 vite rresht. Kjo është historia e trishtë e Hafiz Sabri Koçit, kryetari i parë i Komunitetit Myliman Shqiptar pas rënies së komunizmit,…