PERVJETOR – Tre vjet pa Gjovalin Kadelin, ish- deputeti që i mungon jo vetëm qarkut të Lezhës…

3 vjet më parë u shua deputeti i Qarkut të Lezhës Gjovalin Kadeli. Ish-deputeti më popullor, ku dera e zyrës së tij ka qene gjithmonë e hapur për çdo banor…

“70% e vdékjèvé këtë periudhë ishin nga izolimi”, Hetem Ramadani: Pandemia u përdor për të kontrolluar njerëzit

Pándèmia e Covid-19 u përdor për të kontrolluar njerëzit nga grupe të mëdha interesi thotë aplikuesi i mjekësisë alternative Hetem Ramadani i cili në asnjë moment nuk është izoluar. I…

FOTO – Bisnesmeni Vasel Muçaj në Malësinë e Madhe, katoliku që dhuron për 100 familje myslimane për Fitër Bajram

Kjo realisht nuk ndodh kudo dhe kurdoherë, akte humanizmi kaq domethënëse, shpirtërore e vëllazërore kanë vëtëm një “vendlindje”,  Malësinë e Madhe. Pak kohë më parë kur për Pashkët katolike, biznesmëni…

“Atje nuk pj#rdh njeri për diktatorët”, Julian Deda tregon qytetin ku mund të festohet nesër pa kufizime nga pandemia

Aktori shkodran i humorit, Julian Deda, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale për mbylljen e vendit gjatë fundjavës. Deda ka thënë se nuk ndodh në asnjë vend të…

“Mjaft më me pérbindshá”, kush është këshilltarja socialiste që i dha dórëheqjen Veliajt ditën që u shémb Teatri

Një prej anëtareve të Këshillit Bashkiak të Tiranës ka dhënë dórëheqje më 17 maj, ditën kur u shèmb ndërtesa e Teatrit Kombëtar. Genta Mezini shkruan se dórëheqjen ia ka dërguar…

“Kryeministri i lirë të tregojë të vertetën…”, “Brisida e Tatimeve” flet për hetë të parë për “divórcin” me “Rilindjen”…

Për herë të parë Brisida Shehaj rrëfen largimin e saj nga Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve. E ftuar në emisionin “Tempora” të Sonila Meços, Shehaj thotë se arsyet se largimit…