VIDEO+EMRAT – Humbin jetën babë e bijë, makina del nga rruga dhe përfundon në kanal, informacionet e para…

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Bubullimë të Lushnjës. Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme, ndërsa paraprakisht dyshohet për dy persona të cilët kanë humbur jetën. Ata janë identifikuar…

“Ka njerëz të mirë që e duan ndryshimin”, deputeti i sapo zgjedhur Zef Hila: Rezultati jo ai që prisnim…

Shkruan në Facebook Zef Hila, deputet i sapo zgjedhur i PD- së për Qarkun Shkodër: Të nderuar banorë te Bashkisë Vau Dejës dhe Qarkut Shkodër. Dua t’ju falenderoj përzemërsisht të…

“Besimi që më keni dhënë, përgjegjësi e madhe për mua”, deputetja e sapo zgjedhur Emilia Koliqi mesazh shkodranëve

Shkruan në Facebook Emilia Koliqi, deputet e sapo zgjedhur e Partisë Demokratike për Qarkun e Shkodrës: Të dashtun miq, E ndjej detyrim qytetar t’ju falenderoj publikisht të gjithëve për mbështetjen…

“Pas 20 vitesh rikthehet të jetë bastion i PD”, deputetja e sapo zgjedhur Greta Bardeli: Falenderoj Dukagjinin…

Shkruan në Facebook Greta Bardeli Gjoni, e sapo zgjedhur deputete e PD- së Qarkun Shkodër: Falenderoj qytetaret e Qarkut Shkodër për mbështetjen e fortë, treguar ndaj Partisë Demokratike. Jam shumë…

“Përulësisht mirënjohës për secilin prej jush që më besuat”, i sapo zgjedhur deputet, Benet Beci: Është koha për punë të mira

Shkruan në Facebook Benet Beci, i sapo zgjedhur deputet i PS- së për Qarkun Shkodër: Sot herët në mëngjes ka përfunduar proçesi i numërimit edhe për kandidatët në Qarkun e…

“Deputetët shkojnë e vijnë”, nuk u zgjodh deputet, Ilir Beqaj mesazh socialistëve: Kam detyrimin t’i kërkoj ndjesë sot…

Të dashur banorë të Shkodrës, Malësisë së Madhe, Pukës, Vaut të Dejës dhe Fushë Arrëzit, Liria e zgjedhjes është një parim universal i botës demokratike. Ashtu si në të gjithë…

EMRAT – Përfundon numërimi i votave të kandidatëve, nuk thyen herësin asnjëri në Shkodër, ja kush janë më të votuarit

Ka përfunduar tashmë numërimi i votave preferenciale për Qarkun e Shkodrës. Ajo që vihet re, është se anjë nga kandidatët nuk ka mundur të thyejë herësin e partisë së vet,…

VIDEO – “LSI strategji të gabuar me ‘mandatet’ dhe ’30 qershorin'”, Kryemadhi: I uroj fitoren oligarkëve…

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi e ka cilësuar të gjithë procesin zgjedhor një manipulim industrial. Në daljen e parë publike pas rezultatit që nxjerr PS fituese dhe LSI-në të tkurrur…

JETËSHKRIMI – Kush janë “tre musketierët” që do të përfaqësojnë Partinë Socialdemokrate në Kuvendin e ri…

Partia Social Demokrate, mund të konsiderohet surpriza e këtyre zgjedhjeve. Ma dy mandate në Shkodër dhe një në Tiranë, subjekti i drejtuar nga Tom Doshi, do të ketë tre deputetë…

VIDEO – “Basha dhe PD opozita e vetme e PS”, Ei Rama i shtrin dorën e bashkëpunimit lidershipit demokrat

Në fjalimin e tij të fitores, Kryeministri Edi Rama iu drejtua me një mesazh kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke i thënë se ai dhe parti e tij janë…

VIDEO – “Misioni ynë është më i madh se të gjithë ne”, Basha: Kush mendon se dorëzohemi, s’na njeh mirë…

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha deklaroi se zgjedhjet e 25 prillit ishin një masakër elektorale, ndërsa fajësoi kryetarin e PS-së, Edi Rama se ka përdorur para të pista për fushatë.…

EMRAT – Përfundon numërimi në bashki dhe në qark, Shkodra konfirmohet bastion i PD- së, PS- ja humbet një mandat

Ka përfunduar numërimi i 250 qendrave të votimit në Bashkinë e Shkodrës, duke shënuar edhe përmbylljen e numërimit në krejt Qarkun e Shkodrës. Në nivel bashkie, Partia Demokratike ka marrë…