FOTO – Pjesa liqenore dhe Alpet përfshijnë Malësinë e Madhe në projektin ambicioz “RITUUS”…

Zhvillimi modern dhe i qendrueshëm i turizmit bregdetar, liqenor dhe të Alpeve shqiptare, është në thelb të projektit “RITUUS”. Bashkia e Malësisë së Madhe, ka akses në këtë projekt, me…

FOTO – Prezantohet në Malësi të Madhe projekti për rehabilitimin e linjës hekurudhore Vorë- Hani i Hotit…

Ashtu siç ishte paralajmëruar publikiasht, në ambjentet e sallës së Këshillit Bashkiak është prezantuar para publikut projekti për rehabilitimin e linjës hekurudhore Vorë- Hani i Hotit. Në këtë takim ishin…

FOTO – Nis puna për rikonstruksionin e rrugës Kamicë- Flakë në Bashkinë e Malësisë së Madhe…

Bashkia e Malësisë së Madhe ka nisur rikonstruksionin e rrugës Kamicë- Flakë. Është një aks shumë i rëndësishëm jo vetëm për banorët e zonës por edhe për të gjithë ata…

Flakët përpijnë banesën në Malësi të Madhe, sipas banorëve shkak i zjarrit ishte energjia elektrike…

Problemet me energjinë elektrike, duket se kanë qenë shkak i zjarrit të rënë në një banesë në Malësinë e Madhe. Të paktën, kjo është pohuar nga informacioni i përcjellë përmes…

DOKUMENTET – Rindërtimi i hekurudhës Vorë- Hani i Hotit drejt realizimit, Bashkia Malësi e Madhe konsulton projektin…

Shumë shpejt transporti hekurudhor në zonën e Malësisë së Madhe mund ti rikthehet shkëlqimit të dikurshëm. Një bashkëpunim i Bashkisë Malësi e Madhe me Hekurudhat Shqiptare, ka bërë të mundur…

FOTO – Bashkia Malësi e Madhe organizon kampionatin e gjimnazeve, ja kush janë fituesit…

Tamara turistike, ka mikpritur kampionatin e gjimnazeve në volejboll, të organizuar nga Bashkia Malësi e Madhe. Nisma është për tu vlerësuar në startin e sezonit turistik, ku Kelmendi për Malësinë…

Bashkia Malësi e Madhe nderon “Qytetar Nderi” katër personalitete me kontribute në arsim dhe kulturë…

Bashkia Malësi e Madhe ka organizuar sot ceremoninë e dhënies së titullit “Qytetar Nderi” për: Z.Kadri Ujkaj, me motivacionin: “Për punën dhe përkushtimin e tij si një qytetar bashkëkohor, si…

VIDEO – “Ndryshimi ka ndodhur”, Partia Socialiste në Malësi të Madhe publikon spotin e fushatës elektorale

Partia Socialiste, dega Malësi e Madhe, sapo ka shpërndarë për mediat spotin e saj elektoral. Është një video më pak se dy minuta, e cila paraqet kontrastin në Malësinë e…

FOTO – 110 vjetori i ngritjes së flamurit në Deçiç, Bashkia Malësi e Madhe homazhe në lapidarin kushtuar Dedë Gjon Lulit….

Një vit e gjysëm para Shpalljes së Pavarësisë në Vlorë, një tjetër datë ka patur një rëndësi tejet të veçantë. Me 6 prill 1911, në Deçiç, u ngrit flamuri kuqezi…

“Malësia e Madhe ka një infrastrukturë shkollore të rinovuar pothuajse plotësisht”, Paulin Sterkaj takim për arsimin

I shoqëruar nga kryebashkiaku i Malësisë së Madhe Tonin Marinaj, Paulin sterkaj ka vijuar takimet me zgjedhësit në zonën e tij elektorale. Në shpalosjen e vizionit për arsimin, deputeti Paulin…

Hapa konkretë në bashkëpunimin në mes Bashkisë Malësi e Madhe dhe Komunës së Tuzit në Malin e Zi

Nxitje dhe intensifikim në mes dy anëve të kufirit ndërshtetëror që më shumë bashkon se ndan Malësinë e Madhe, në pjesën e Shqipërisë dhe atë të Malit të zi, në…

FOTO – 45 vite kontribut në arsim dhe jo vetëm, mësuesi Isuf Ujkaj shpallet “Qytetar Nderi” i Malësisë së Madhe

Në prag të festës së 7 Marsit, vëmendja përqendrohet maksimalisht tek kjo kategori, e cila ka një kontribut të padiskutueshën në shoqërinë shqiptare. Pikërisht për këtë, duket se Bashkia Malësi…