DETAJET – Njësia administrative grabitet gjatë natës, ja çfarë morën hajdutët…

Njësia Administrative e Shënkollit në Lezhë ka rënë pre e vjedhjes. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës dhe është konstatuar në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku persona ende…

PERSONAZH – Vlash Prendi, mësuesi i përkushtuar që mësoi 41 breza…

Mësuesi nga Kurbini Vlash Prendi mbylli këto ditë karrieren e tij si arsimtar, duke u vlerësuar për kontributin dhe përkushtimin e tij për arsimimin dhe edukimin e fëmijëve të fshatit…

MINUTA E FUNDIT – Dy shpërthime të njëpasnjeshme trondisin Lezhën, policia vihet në alarm…

Dy shpërthime të fuqishme janë ndjerë në zonën e Lezhës rreth orës 19:40 dhe 19:41 minuta, raportojnë banorët e zonës. Raportohet së shpërthimet janë ndjerë në Shëngjin, Ishull Shëngjin dhe…

EMRI – Aksidenti ku humbi jetën jetën 70 vjeçari, policia jep detaje për dinamikën e ngjarjes së rëndë…

Identifikohet viktima e aksidentit të ndodhur mbrëmjen e sotme në orën 19:20, tek kryqëzimi i Mamurrasit. Bëhet fjalë për një banor të zonës, shtetasi Pjetër Përkeqi. Policia e Krujës doli…

Përplasen dy automjete në aksin Lezhë- Shëngjin, përfundojnë në spital dy persona…

(foto ilustrim) Një aksident automobilistik ka ndodhur këtë mbrëmje në aksin rrugor që lidh Lezhën me Shëngjinin. Mësohet se dy automjete janë përplasur me njëri-tjetrin në vendin e quajtur “Lapidari”.…

“Nuk rikthehemi më…”, çahet toka, shtëpia ndahet në dysh, shpërngulen banorët…

Në fshatin Kashnjet në Lezhë problemet me rrëshqitjet e dherave vijojnë të detyrojnë banorët që të shpërngulen që aty. Në fshatin Sukaxhi është shembur një banesë, si rezultat i shembjes…

Kishte mbetur i bllokuar nga përmbytjet në grykëderdhjen e lumit, forcat e Emergjencës Civile shpëtojnë qytetarin…

Një person në Tale të Lezhës është shpëtuar, pasi ishte bllokuar si pasojë e përmbytjeve. Operacioni për shpëtimin e tij është zhvilluar nga Emergjencat Civile të Bashkisë Lezhë. Për të…

Landfilli i Bushatit lë pa ujë të pijshëm 1000 banorë të fshatit, ankesat tek kryebashkiaku asnjë rezultat

Sigurimi i ujit te pijshëm është kthyer në sfidë për banoret e fshatit Mabë në Njesinë Administrative të Dajçit në Lezhë. Prej të pakten 10 vitesh në çezmat e këtij…

Përplasen dy makina në aksin Lezhë- Shëngjin, dëmtohen dy persona që udhëtonin me “Smart”…

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Lezhë-Shëngjin. Raportohet se dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën. Nga përplasja mbetën të lënduar shoferi i mjetit tip ”Smart” dhe pasagjeri…

FOTO – Tjetër aksident në afërsi të kryqëzimit në Ishull Lezhë, përfundojnë në spital drejtuesit e dy makinave…

Aksident në superstradën Lezhë- Laç, në afërsi të kryqëzimit të Ishull-Lezhës. Dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën e për pasojë dy drejtuesit janë lënduar lehtë dhe janë dërguar në spitalin…

Shtoi një kat në hotelin e tij, arrestohet pronari 46 vjeçar ndërsa shpallen në kërkim dy zyrtarë të bashkisë…

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Lezhë, në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e paligjshmerisë, pas një hetimi 3-javor, finalizuan operacionin “Urbanistika”, në kuadër…

FOTO – Dita Ndërkombëtare e Turizmit Malor, Bashkia Lezhë sjell në vemendje destinacionet në territorin e saj…

Më shumë vëmendje dhe angazhim për të zhvilluar edhe turizmin malor. Me këtë objektiv, Bashkia e Lezhës, ka risjellë në kujtesë disa nga ndërhyrjet e kryera nga Drejtoria e Turizmit…