SHTYPI I DITËS – Çfarë shkruajnë gazetat shqiptare për ditën e sotme, e premte 10 korrik 2020…

Faqet e para të gazetave të përditshme shqiptare, në versionin e tyre print që mund ta gjeni pranë kioskës së shtypit, ofrojnë këto tituj kryesorë për ditën e sotme, e…

MINUTA E FUNDIT – Arrihet marrëveshja për KF Vllaznia sh.a., Alban Xhaferri afrohet si sponsor dhe partner…

Klubi i Futbollit “Vllaznia” njofton të gjithë dashamirët e futbollit për nënshkrimin e marrëveshjes për sponsorizimin , partneritetin dhe bashkëpunimin ndërmjet Klubit dhe Bashkisë Shkodër nga njëra anë, me Shoqerinë…

“Marrëveshja shkon drejt prishjes”, PD i përgjigjet PS-së për “Zgjedhoren”: Nse do ketë veprime të njëanshme…

Partia Demokratike i ka kthyer përgjigje ftesës së kryeministrit Rama, i cili u shpreh i gatshëm për të arritur konsensus me opozitën jashtë parlamentare. Në qëndrimin e opozitës, theksohet se…

FOTOLAJM – “Bebush me këmishë”, mjekja e njohur sjell pamjet e rralla të një fëmije që lind me “këmishë”.

Shprehja “të lindësh me këmishë”  në Shqipëri ka kuptimin e një njeriu me shumë fat, të cilit jeta i rezervon vetëm gjëra pozitive. Por tashmë, nga një shprehje e përcjellë…

“Gjoba deri në mbyllje aktiviteti”, ministrja Manastirliu paralajmëron bisneset për mosrespektim të masave antiCovid

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka paralajmëruar gjoba dhe deri në mbylljen e aktivitetit, për bizneset që operojnë në zonat bregdetare, në rast se nuk do të respektohet protokolli i…

“Nuk të premtoj se do t’jem këtu, në të gjithë të ardhmen tënde”, mesazhi i veçantë i Sidrit Bejlerit për djalin e tij…

Dita e sotme ka qenë mjaft e veçantë për këngëtarin Sidrit Bejleri, i cili ka festuar 10-vjetorin e djalit të tij, Amad. Këngëtari ka zgjedhur t’i dedikojë djalit fjalët më…

SHTYPI I DITËS – Çfarë shkruajnë gazetat shqiptare për ditën e enjte, 9 korrik 2020…

Faqet e para të gazetave të përditshme shqiptare, në versionin e tyre print që mund ta gjeni pranë kioskës së shtypit, ofrojnë këto tituj kryesorë për lexuesit e tyre, për…

“Është në komë që 5 ditë…”, gazetari i njohur flet për babain e tij dhe porosit: Mbani ato maska, mbajeni distancen…

Gazetari nga Kosova, Berat Buzhala thotë se pavarësisht se ka kaluar dy javë në izolim për shkak se u prek nga korona virusi, ende nuk ka dalë nga shtëpia, ndërsa…

MINUTA E FUNDIT – Flakët shkrumbojnë shtëpinë në Lotaj të Shalës, shkak energjia elektrike…

Një zjarr ka përfshirë një shtëpi në fshatin Lotaj të Shalës, në zonën e thellë malore të Dukagjinit, pjesë e Bashkisë së Shkodrës. Sipas informacioneve paraprake nga zona, mësohet se…

EMRAT – Derbi i kryeqytetit në rrezik, dy lojtarë të Partizanit rezultojnë pozitivë me Covid-19…

Derbi Partizani- Tirana është në rrezik. Kjo pas lajmeve të fundit nga klubi i kuq i kryeqytetit. Mësohet se Covid-19 ka prekur skuadrën e Partizanit, teksa ditën e sotme është…

FOTO – Gjendet i pajetë në derën e qendrës “Don Bosko” në Shkodër një person rreth të 60-ave…

Një person i moshës rreth 60 vjeç është gjetur mëngjesin e sotëm në rrugën “Don Bosko” të qytetit të Shkodrës. Siç shihet edhe nga fotot, ai është gjetur para derës…

FOTO – “I shtrenjti im, më thave shpirtin”, moderatorja e njohur humb njeriun e afërt: Lamtumirë diell zemre…

Ditë zie për moderatoren e mirënjohur Rudina Dembacajn. Nga rrjetet sociale, aktorja ka bërë me dije se ka humbur babain e saj. Kujtojmë se prej kohësh Rudina kishte bërë me…

Open

Close