PËRVJETOR – Nëntë vjet pa Dom Simon Jubanin, kleriku që celebroi meshën e parë publike në komunizëm…

Me 12 korrik 2011, do të ndahej nga jeta në moshën 84 vjeçare, në qytetin e Shkodrës, kleriku dom Simon Jubani, një figurë e njohur e qëndresës antikomuniste dhe vendosmërisë…

Java e 34- ët e Superligës, publikohet kalendari i ndeshjeve, ja kur luhet Vllaznia- Kukësi…

Kategoria Superiore është futur në një fazë të nxehtë, me kampionatin që po shkon drejt përfundimit dhe skuadrat që tani japin gjithçka për arritjen e objektivave. Së fundmi është zbuluar…

OPINION – Shkodra është në ditët më të vështira, kriza e thellë ekonomike ka prekur tashmë çdo familje…

Një ndër 3 biznese në Shkodër është mbyllur. Nga 5000 biznese të liçensuara gjysma prej tyre ka shpallur falimentin edhe pas situatës së Covid-19 . Punësimi sezonal ka dështuar pas…

FOTO – “Auron Tare si COVID 69 për arkivat e historisë”, Nard Ndoka shigjeton sërish me shprehjet e tij…

Nard Ndoka perfshihet me stilin e tij ne debatin qe eshte hapur per ceshtjen “Camaj- Koliqi agjente te Sigurimit te Shtetit”. Kryetari i PDK- se mjaftohet vetem me nje shprehje,…

“Auron Tare ka marrë detyrë…”, Romeo Gurakuqi për “Camaj- Koliqi”: Artikulli i tij në nivel diletant…

Këto ditë, në një portal të letrave shqipe, u shfaq një artikulli i Auron Tares, i titulluar “Mite të rreme”, kushtuar asaj çfarë ai e konsideron veprimtari poliagjenturore të dy…

VIDEO – Mbylli dyert pasi tre punonjës rezultuan pozitivë, ndertesa e Bashkisë Malësi e Madhe dezinfektohet nga Covid-19…

Ndertesa e Bashkisë Malësi e Madhe është përfshirë në dezinfektim të plotë. Ditën e premte u njoftua se tre punonjës të institucionit rezultuan pozitivë me Covid-19. Në një dalje për…

FOTO – Humbi betejën me Covid-19, ja kush është ish- volejbollistja e Vllaznisë…

Janë 4 persona që kanë ndërruar jetë në 24 orët e fundit nga COVID-19, dy prej tyre për fat të keq në një moshë relativisht të re, dy zonja 57-vjeçare…

DETAJET – Organizoi dasmë pa respektuar masat antiCovid, e pëson keq pronari i një lokali…

E pëson keq pronari i një lokali dasmash në Sukth që duhet të përballet me një hetim tashmë. Sipas burimeve zyrtare, 39-vjeçari organizoi dasmë në lokalin e tij, në kundërshtim…

Shkodra përsëri me raste fatale nga Covid-19, ja sa shkon në total numri i jetëve të humbura…

Situata e COVID19 në vendin tonë vijon të jetë serioze. Vetëm në 24 orë kanë humbur jetën 4 pacientë, duke e çuar në 93 numrin e jetëve të humbura. Shkodra…

VIDEO – Ndërrojnë jetë edhe 4 pacientë me Covid-19, ja ku është rritur harta e shpërndarjes..

Katër persona kanë dërruar jetë 24 orët e fundit si pasojë e Covid- 19. Lajmi bëhet i ditur nga Ministria e Shendetësisë, e cila thotë se i janë shtuar listës…

FOTOLAJM – Presidenti Trump shfaqet për herë të parë me maskë që nga fillimi i pandemisë, ja arsyeja…

Për herë të parë që nga fillimi i pandemisë së korona virusit, Presidenti i SHBA, Donald Trump është shfaqur me maskë në publik. Presidenti po vizitonte spitalin ushtarak Walter Reed…

“Jep dëmtime të qelizave trunore…”, mjeku i njohur Pëllumb Pipero: Covid-19 nuk po sillet si virus respirator

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero deklaroi sot se koha ka treguar që Covid-19 nuk po sillet vetëm si virus respirator. Sipas tij, ne pacientet qe jane trajtuar, ka raste që…