FOTO – Zjarri i’u shkrumboi banesat, Bashkia e Shkodrës ndihmon familjet në Juban të Gurit të Zi…

Një zjarr i rënë në banesat e tyre, ka lënë në qiell të hapur dy familje me gjithsej 7 antarë në fshatin Juban të Gurit të Zi. Familja e Shtjefën…

FOTO – “Shkodra, shtëpia jonë e përbashkët”, dëmtohet prona publike, Bashkia e Shkodrës thirrje qytetarëve…

Dëmtimi i pronës publike në qytetin e Shkodrës, është një nga shqetësimet e ditëve të fundit. Në shumë zona të qytetit, vidhen dhe dëmtohen kapakët e pusetave, duke sjell rrezikshmëri…

“Motivet e Koliqit me taktikat e tija politike, e mira e Shqipërisë!”, Bashkim Kopliku: Punë krejtësisht prej amatori…

Në debatin e hapur tashmë në rrjete sociale dhe media pas një shkrimi të Auron Tares, lidhur me Ernest Koliqin dhe Martin Camaj si bashkëpunëtorë të Sigurimit të Shtetit, janë…

VIDEO – Policia e Shkodrës kontrolle “derë më derë” për respektimin e masave antiCovid…

Në kuadër të masave të marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19, shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër dhe të Komisariateve në varësi të saj kanë ushtruar kontrolle të…

Historia e panjohur e gazetarit shkodran, i afërm i Ramiz Alisë e admirues i Zogut, nuk votoi asnjëherë gjatë diktaturës

Memorie.al publikon historinë e panjohur të Zija Mukës, intelektualit nga qyteti i Shkodrës i cili gjatë periudhës së Monarkisë së Zogut studioi në Itali për Teknik Gjeometër dhe pas kthimit…