Një talent i ri ka nisur të shkelqejë në futbollin shqiptar, 18 vjeçari me origjinë nga M.Madhe spikat tek Partizani…

Një tjetër talent futbolli duket se po ecën në rrugën e duhur. Përpara ka shembullin e talenteve si Balaj, Hysaj, Broja dhe të tjerë. Është vetëm 18 vjeç dhe quhet…

EMRI – Ndryshim titullari në Degën Doganore të Shkodrës, ikën Ermal Sheme dhe zëvendësohet nga…

Dega Doganore e Shkodrës do të ketë një drejtuese të re. Mësohet se tashmë vendimin është zyrtar për drejtorin e ri të degës. Aida Dizdari do të zëvendësojë në detyrë…

VIDEO – Rikualifikimi urban i blloqeve të banimit në Lagjen nr. 1 të qytetit të Shkodrës…

Infrastruktura rrugore është një nga prioritetet e Bashkisë së Shkodrës. Tashmë vazhdohet me rikonstruksionin e rrugëve dytësore në qytet, përfshi edhe rikualifikimin e blloqeve të banimit. Nga të ardhurat e…

“Do ishte e matur ta prisnit para rivotimit në Kuvend”, Kodi Zgjedhor, Varhelyi- Ramës: I kënaqur që e mirëpret opinionin e ‘Venecias’

Komisioneri i BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi i është përgjigjur Ramës duke shprehur kënaqësinë që ai e mirëpret një opinion të Komisionit të Venecias për ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Varhelyi…

MINUTA E FUNDIT – Policia e Shkodrës vë në pranga katër persona, ja për për çfarë akuzohen….

Specialistët për Hetimin e Krimit kanë arrestuar në flagrancë shtetasin S. B., 35 vjeç, banues në Shkodër, për veprat penale “Organizimi i lotarive të palejuara” dhe “ Vënia në dispozicion…

VIDEO – Zyrtare, Bashkia e Shkodrës nis procedurat për shitjen 100% të aksioneve të KF Vllaznia sh.a.

Bashkia e Shkodrës ju informon se ka hartuar dokumentacionin për procedurat e privatizimit të Klubit të Futbollit “Vllaznia” sh.a., duke publikuar projektvendimin dhe relacionin shoqërues drejtuar Këshillit Bashkiak. Është një…

“Janë frymëzuar nga…”, ish-kryeministri denoncon tenderin dhe akuzon Qeverinë: Derra të kënaqur, menu me 13 pjata…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një prej tenderave të Autoritetit të Aviacionit Civil për një drekë të zhvilluar mes 7 anëtarëve të Këshillit Mbikëqyrës së këtij institucioni. Por Berisha në…

Këngëtarja shkodrane Arilena Ara zbulon raportin që ka me menaxherin e saj, janë apo jo në një lidhje…!?

Arilena Ara dhe Popi Kola, menaxheri i saj, prej kohësh përfliten për një lidhje dashurie, por asnjëri prej tyre nuk e ka konfirmuar një gjë të tillë. Ditën e djeshme,…

Emërohet drejtori i ri i AKU- së në Shkodër, prezantohet nga drejtori i përgjithshëm Skenderi…

Drejtori i Përgjithshëm i AKU-së Bledar Skënderi në vijim të takimeve të tij, me trupat inspektuese të AKU-së ka ndaluar gjatë ditës së sotme, në qarkun e Shkodrës, nga ku…

SHTYPI I DITËS – Çfarë shkruajnë gazetat shqiptare për ditën e sotme, e martë 27 tetor 2020…

Faqet e para të gazetave të përditshme shqiptare, në versionin e tyre print që mund ta gjeni pranë kioskës së shtypit, ofrojnë këto tituj kryesorë për lexuesit e tyre, për…

VËZHGIMI – Ata që dyshojnë për Covid ‘dynden’ në spital, në Shkodër po shmanget mjeku i familjes…

Ndërsa ka nisur përhapja në masë e virusit Covid-19, në Shkodër vërehet një tendencë e komunitetit për t’iu drejtuar spitalit rajonal, në vend që të kontaktojë mjekun e familjes. Prej…

“Më shih në sy kur flet”, akuza dhe ironi midis Gjekmarkajt dhe Murrizit: S’ka bir ku*ve që më akuzon për…

Deputeti Myslim Murrizi dhe analisti Agron Gjekmarkaj u përfshinë në debate në lidhje me praninë e ish-sigurimsave në politikë. Teksa Murrizi thotë se nuk është një i tillë, ndërsa Gjekmarkaj…