MINUTA E FUNDIT – Makina del nga rruga dytësore, humb jetën menjëherë në vendngjarje 30 vjeçarja…

Një vajzë e re vetëm 30 vjeçare, ka humbur jetën sot paradite në një aksident fatal. Ngjarja ka ndodhur në rrugën dytësore Durrës-Tiranë. Sipas policisë, mjeti me drejtuese shtetasen E.D.,…

OFL vjen përsëri në Shkodër, katër persona duhet të justifikojnë pasurinë e tyre brenda 48 orëve…

Katër shkodranëve që kanë patur probleme me drejtësinë, u ka mbërritur letra nga Policia, në kuadër të Operacionit Forca e Ligjit, për të deklaruar burimet e tyre të pasurisë. Këta…

SHIFRAT – Dy persona humbin betejën me Covid-19 në 24 orëe t fundit, një 64 vjeçare nga Shkodra dhe një tjetër nga…

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon për situatën epidemiologjike në vend ku vijon të ketë raste të reja por edhe shtrime të reja në spital apo pacientë që…

SHTYPI I DITËS – Çfarë shkruajnë gazetat shqiptare për ditën e sotme, e marte 14 korrik 2020…

Faqet e para të gazetave të përditshme shqiptare, në versionin e tyre print që mund ta gjeni pranë kioskës së shtypit, ofrojnë këto tituj kryesorë për lexuesit e tyre, për…

DETAJET – Vajza e Gramoz Ruçit 310 milion lekë të ardhura nga noteria, si ka ndryshuar gjatë 2019- ës pasuria…

Ndryshimet në pasurinë e krerëve të shtetit shqiptar, rrjedhimisht edhe të politikës, gjatë vitit 2019. Referuar deklaratës së pasurisë, çifti Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi, i pari President dhe e…

“Kush ka simptoma, ta konsiderojë veten të infektuar”, këshillat e reja të shefit të Urgjencës Kombëtare për Covid-19

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj thotë se personat që ndjejnë se kanë simptoma të Covid-19 duhet ta konsiderojnë veten të infektuar dhe të vetizolohen. Në një intervistë në Euronews,…

“Letra higjenike të Edi Ramës”, debat për “listat e hapura” të “opozitës së re”: Je lëtyrë e paguar, mos sherbe…

Çështja e listave të hapura për deputetë ka shkaktuar debate midis gazetarëve Carlo Bolino dhe Enton Abilekaj. Ky fundit foli me tone të ashpra ndaj qeverisë duke thënë se Rama…

MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e marte, 14 korrik 2020…

Dita e nesërme (14 korrik 2020) do të mbizotërohet nga mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Shërbimi meteorologjik ushtarak njofton se në mesditë reshjet e shiut do të…

HOROSKOPI – Parashikimi për ditën e martë, 14 korrik 2020, çfarë “shkruajnë” yjet për shenjën tuaj…

Dashi Gjatë kësaj dite mund të ketë pak mërzi në çift, sidomos për ata që kanë kohë që janë bashkë. Duhet të mundoheni që të bëni diçka për ta gjallëruar…

“Fut Shqipërinë në një kurs zhvillimesh të paparashikueshme”, Opozita e Bashkuar reagon për ndryshimet kushtetuese

Opozita e Bashkuar dënon me forcë tentativën e Edi Ramës për prishjen e Marrëveshjes së 5 Qershorit për Reformën Zgjedhore. Ky akt i paprecedentë prish konsensusin e arritur me ndërmjetësimin…

E RRALLË – Kush ishte pinjolli i fundit i dinastisë së njohur shkodrane, refuzoi 2 herë të bëhej mbret i Shqipërisë

Në historinë e Shqipërisë janë të rralla rastet kur një person refuzon një detyrë të lartë shtetërore, sidomos kur bëhet fjalë për fronin mbretëror. Kjo ka ndodhur vetem me një…

SHTYPI I DITËS – Çfarë shkruajnë gazetat shqiptare për ditën e sotme, e hënë 13 korrik 2020…

Faqet e para të gazetave të përditshme shqiptare, në versionin e tyre print që mund ta gjeni pranë kioskës së shtypit, ofrojnë këto tituj kryesorë për lexuesit e tyre, për…