Ja ku pritet të transferohet shkodrani i Kombëtares kuqezi, e ardhmja e Marash Kumbullës merr drejtim tjetër…

Lëvizje e Interit, përgjigje e Lacios. Marota dhe Lotito po vazhdojnë një betejë në merkato, në lojë është Marash Kumbulla. Presidenti bardhekaltër ka rritur ofertën nga 20 në 22 milionë…

VIDEO – Katari investon për 35 puse uji të pijshëm në Njësitë Administrative të Bashkisë Shkodër

Ambasadori i Katarit Ali bin Hamad Al Marri ka zhvilluar një vizitë në Shkodër ditën e sotme. Ai u prit nga kryetarja e Bashkisë se Shkodrës Voltana Ademi, e cila…

MINUTA E FUNDIT – KPK shkarkon nga detyra gjyqtaren e Apelit, nuk justifikoi 2.8 milion lekë pasuri…

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren e Apelit të Tiranës, Flutura Skënderi. Problem për gjyqtaren Skënderi ka qenë pasuria e saj, pasi nuk mbulonte nga të…

MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për ditën e sotme, e enjte 23 korrik 2020…

Sipas MeteoAlb, parashikimi i motit mbi vendin tonë për ditën e sotme- e enjte 23 korrik 2020 dhe ditën e neserme- e premte 24 korrik 2020, do të paraqitet si…

“E rëndësishme të sigurohemi se…”, OBSH: Vaksina për Covid- 19 s’mund të pritet para fillimit të vitit 2021…

Organizata Botërore e Shëndetësisë tha se hulumtuesit janë duke bërë përparim të mirë në zhvillimin e vaksinës kundër korona virusit, porse përdorimi i saj i parë nuk mund të pritet…

HOROSKOPI – Çfarë parashikojnë yjet për ditën e enjte 23 korrik 2020, çfarë ju ka rezervuar fati…?!

Dashi Me ndikimin e favorshëm të Diellit, tashmë do të keni energjitë e duhura për ta kaluar ditën pozitivisht. Dashuria paraqitet mjaft e favorshme. Në punë, do keni mundësi që…

Ali Ahmeti ftohet për intervistim në Hagë, kreu i BDI- së e pranon dhe thotë: Do të shkoj atje…

Edhe kreu i BDI- së, Ali Ahmeti është ftuar në Gjykata Speciale në Hagë për intervistim, në cilësinë e deshmitarit. Ahmeti ka bërë vetë me dije këtë për TV 21…

OPINION – A ka vërtetë zgjedhje në Universitetin e Shkodrës…?

Kur po afron data e zgjedhjeve për organe dhe autoritete drejtuese në universitete, 30 korrik, stafet akademike dhe studentët tashmë duhej të ishin njohur me kandidatët e kësaj gare, e…

Pragndeshja e rëndësishme me Partizanin, kryebashkiakja Ademi dhe sponsori Xhaferi takojnë ekipin e Vllaznisë

Vemendje maksimale ne kampin shkodran ne prag te ndeshjes me Partizanin, Ne stervitjen e sotme te ekipit, kane qene te pranishem edhe kryebashkiakja Voltana Ademi dhe sponsori Alban Xhaferi. Kjo…

FOTO – Anton Krosaj përcillet ashtu siç e meritonte, i duartrokitur nga kolegët në Teatrin “Migjeni”…

Në këtë mënyrë u përcoll për në banesën e fundit aktori profesionist i Estradës së Shkodrës, Anton Krosaj, i cili u nda një ditë më parë nga jeta në moshën…

“Shanset për të marrë azil janë zero”, riatdhesohen vullnetarisht 110 shqiptarë nga Franca, shkelen rregullat e Shengen

Mbasditen e sotme, në Rinas, u riatdhesuan nga Metz, Francë, me charter, 110 shtetas shqiptarë, me qëndrim të paligjshëm në Francë dhe në zonën Schengen, të cilët u kthyen vullnetarisht.…

OPINION – PS dhe “opozita” e krijuar nga ajo vetë, nuk mund të ndryshojnë e imponojnë Kushtetutë…

Nuk ka mbetur shqiptarë të mos e kuptojë se Këshilli Politik, pa praninë e Opozitës së Bashkuar, nuk mund të funksionojë. Asnjë mbledhje e vendimmarrje pa praninë e saj, nuk…